Türkiye Günlerdir Kaybolan Dağcılar İçin Güzel Haber Bekliyor

Uludağ’da kaybolan ve hiçbir iz bulunamayan iki amatör dağcı için arama ve kurtarma çalışmaları kesilmeden devam ediyor.

Türkiye Günlerdir Kaybolan Dağcılar İçin Güzel Haber Bekliyor

Arama ekibi kaybolan iki dağcıyı 5 gündür aramaya yapmaya durmaksızın devam etse de henüz hiçbir ize rastlanmadı. Türkiye iki dağcıdan gelecek güzel haberi günlerdir bekliyor. İşte iki dağcının araması ve bulunması için merak edilen tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Sığınabilecekleri Mağaralar Kazılıyor

Uludağ’da geçtiğimiz Pazar günü tırmanış yapmak üzere yola çıkan Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp (37) çıktıkları günden beridir haber alınamadığı için merak ediliyor. Olası kötü bir durumla karşı karşıya kalamamak için arama çalışmaları hemen başlatıldı. 5. Güne giren arama çalışmalarından henüz güzel bir haber gelmedi. İkilinin sığınmak için girebilecekleri tüm mağaralar tek tek kazılmaya ve aranmaya devam etse de aileleri artık umudunu kaybetmiş durumda. Sadece aileleri de değil, tüm Türkiye’nin üzüldüğü ve yakından takip ettiği bu olay hakkında olumlu haberler sabırsızlıkla takip edilip bekleniyor. İkilinin daha önce profesyonel anlamda dağcılık tecrübesinin olmaması da daha çok umutsuzluğa neden oluyor. Karşılaştıkları zorluklarla nasıl başa çıkacakları konusunda yeteri kadar bilgisi bulunmayan iki dağcının bir mağaraya sığınmış olması ihtimaline önem verilerek, arama çalışmaları bu yönde yapılmaya devam ediyor. Çalışmalardan gelecek iyi bir haber merakla ve umutla yakından takip ediliyor.

Tecrübeli Arkadaşlarını Dinlemediler

İki amatör dağcının tırmanma kararına karşılık tecrübeli olan dağcı arkadaşları uyarıda bulundu. Hava koşullarının kötü olduğunu ve ekipmansız tırmanışın sağlıklı olmadığını söylese de onu dinlemediler. Hiç bir profesyonel ekipman olmadan yaptıkları tırmanışta kayboldular. Amatör dağcıların eldivensiz tırmanış yaptıkları düşünülüyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle on santimi geçen bir tabakada eldivensiz tırmanışın sağlıklı olmadığını söyleyen arkadaşları kaybolduklarını düşünerek ihbarda bulundu. İkilinin telefonlarının da şarj bitimi nedeniyle kapalı olması ve ulaşılamaması herkesi daha fazla telaşlandırdı. Dağcıların yakınları, ailesi ve arkadaşları umutsuzca bulunmalarını beklemeye devam ediyor. Dağcıların bulunması için gerekli arama çalışmalarının daha kapsamlı olarak sürdürülmesi de bekleniyor.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER