Türkiye’yi Yasa Boğan Kadın Cinayeti, Bugün Ceren’in Doğum Günüydü!

Geçtiğimiz günlerde 20 yaşındaki Ceren Özdemir Ordu’da evine girmek üzereyken hiç tanımadığı biri tarafından katledildi.

GÜNDEM 07.12.2019, 01:05
Türkiye’yi Yasa Boğan Kadın Cinayeti, Bugün Ceren’in Doğum Günüydü!

Genç öğrenci Ceren Özdemir okuldan çıkıp eve doğru gittiği sırada takip edildiğini fark etti. Evinin kapısına gelince otomatiğin çalışmadığını fark ederek ablasını aradı ve balkondan anahtarı atmasını istedi. Anahtarla binanın kapısını açan genç kızın arkasından gelen 40 yaşlarındaki sabıkalı adam Ceren’i hunharca bıçaklayarak katletti. Çığlık seslerine koşan ablası ve annesi şok yaşadı. Hemşire olan anne ilk müdahaleyi yapsa da ne yazık ki Ceren kurtarılamayan ve canide katledilen kadınlar arasına girdi… Ceren bugün 21. Yaşını kutlayacaktı!

Genç Bir Bale Eğitmeni; Ceren Özdemir

Türkiye’yi adeta yasa boğan acı olay önceki akşam Ordu’da meydana geldi. Ordu Üniversitesinde Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinin Müzik bölümünde okuyan 3. Sınıf öğrencisi Ceren Özdemir (20) ders verdikten sonra ayrıldığı bale kursundan doğruca eve doğru yürüdü. Arkadaşları bir kahve içmeyi teklif etse de Ceren çok acıktığını bu nedenle de eve gitmek istediğini dile getirdi. Evin kapısına kadar gelen genç kızın arkasından takip eden kişi yol üzerindeki güvenlik kameralarına da yansıdı. Ablasından giriş kapısının anahtarını isteyerek binaya giren genç kızın arkasından apartmana giren bir yabancı onu katletti. Kaldırıldığı hastanede hemen ameliyata alınan genç kadın ne yazık ki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ceren’in Katili Yakalandı!

12  ayrı suçtan sabıkalı olan katilin daha önce de bir çocuğu katlettiği ortaya çıktı. Uzun süredir ceza evinde olan katilin geçtiğimiz günlerde firar ettiği ve hakkında yoğun arama çalışmaları olduğu da belirlendi. Ceren’i kalbinden bıçaklayarak öldüren katilin bulunması için Ordu Emniyet Müdürlüğü özel bir ekip kurarak, katilin izini sürdü. Mobese kameralarından bakıldığında Ceren’i 2.5 kilometre boyunca takip ettiği görüldü. Katili yakalamak üzere çalışan polis ekibinden, iki polisi de hafif bir şekilde yaraladığı açıklandı. Yakalanan katil zanlısı direk ceza evine gönderildi. Yüreği acılı anne ise en ağır cezaya çarptırılmasını talep etti.

Yorumlar (0)