Turnuvayı Kazanan Ülke Açıklandı!

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Almanya'da düzenlenecek. Türkiye'nin de aday olduğu yarışta UEFA Yönetimi Almanya'yı seçti.

Turnuvayı Kazanan Ülke Açıklandı!

UEFA, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkeyi açıkladı. UEFA'da yapılan ve 17 kişinin katıldığı oylama sonucunda EURO 2024'e Almanya ev sahipliği yapacak!

KİM OY KULLANDI? 

UEFA başkan ve yardımcıları ile UEFA yönetim kurulu üyeleri, Türkiye ile Almanya arasında bir seçim yaparak EURO 2024'ün ev sahibini belirledi.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, başkan yardımcıları İsveçli Karl-Erik Nilsson, Portekizli Fernando Gomes, Ukraynalı Grigoriy Surkis, İtalyan Michele Uva ve İngiliz David Gill ile UEFA yönetim kurulu üyeleri Polonyalı Zbigniew Boniek, Macar Sandor Csanyi, İrlandalı John Delaney, İsviçreli Peter Gillieron, Fransız Florence Hardouin, Bulgar Borislav Mihaylov, İspanyol Juan Luis Larrea Sarobe, Hırvat Davor Suker, Hollandalı Michael van Praag, İtalyan Andrea Agnelli, İngiliz Ivan Gazidis seçimde oy kullandı.

Tören öncesinde iki aday ülkenin temsilcileri, UEFA Yönetim Kurulu üyelerinin huzurunda TSİ 14.00'ten itibaren tanıtım videoları ve soru-cevap bölümünün de yer aldığı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Türkiye adına sunumu TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in yanı sıra 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı, Başkanvekili Nihat Özdemir, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye'nin Adaylık Elçisi Barış Telli ile Beşiktaş Kadın Futbol Takımı futbolcusu Jessica O'Rourke Çarmıklı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 09:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol
Erol - 2 yıl Önce

Demek ki neymiş? Şike yaparak Avrupa futbol şampiyonasını kazanamazsınız.

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Gayet normal vermedikleri icin bende vermezdim! Sikeyi oerten ulkeye nicin verim

Trabzonsporlu
Trabzonsporlu - 2 yıl Önce

Şikeyi örtbas eden sahtekar federasyona kupa mı düzenletirler.

SIRADAKİ HABER