Ulaştırma Bakanı Turhan Kanal İstanbul Müjdesini Verdi

Son haftaların büyük tartışma yaratan konusu Kanal İstanbul ile ilgili yapılan açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Projeye ilişkin bilgi veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan birçok konuya açıklık getirdi.

Ulaştırma Bakanı Turhan Kanal İstanbul Müjdesini Verdi

Bakan Turhan projenin önemine değindi ve İstanbul Boğazına büyük bir alternatif oluşturacaklarını söyledi. Projeye ilişkin çalışmaların tamamlandığını, güzergahın belirlendiğini ve prjeye kısa bir süre içinde başlanacağını söyleyen Turhan projeyle ilgili açık bir nokta kalmayacak şekilde her şeyin düşünüldüğünü söyledi.

Dün akşam canlı yayında aynı konuyla ilgili bazı soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan projenin 6 ile 7 yıl arasında süreceğini söylemişti. Kanal İstanbul’u dünyada büyük sükse yapacak bir proje olarak gördüğünü belirten Erdoğan, bu projeyle birlikte Karadeniz’den Marmara’ya geçişin de kısalacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise konuyla ilgili duruşunu bozmadı ve ülkenin deprem ve işsizlik gibi sorunlarının öncelik olduğunu söyledi. Kanal İstanbul projesini bir katliam olarak niteleyen Ekrem İmamoğlu bu projeye milli sermayenin harcanmaması gerektiğini yineledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER