Uludağ’da Kaybolan Dağcılardan Birinin Cesedine Ulaşıldı

Uzun bir süredir Uludağ’da kaybolan dağcıları arama çalışmaları sonuç verdi. Arama kurtarma ekibi dağcılardan birinin cansız bedenine ulaştığını açıkladı.

Uludağ’da Kaybolan Dağcılardan Birinin Cesedine Ulaşıldı

Aralık ayının başında Uludağ’ın zirvesine tırmanmayı amaçlayan 2 dağcıdan haber alınamayınca bölgeye arama kurtarma ekipleri gönderilmişti. 2 haftayı aşkın süredir aramaya devam eden ekipler bir cansız bedene ulaştıklarını açıkladı. Henüz bu cansız bedenin 2 dağcıdan birine ait olup olmadığı bilinmese de son zamanlarda bir kayıp ihbarı olmaması sebebiyle bu cesedin dağcılardan birine ait olduğu düşünülüyor.

Alınan bilgilere göre bulunan ceset teşhis yapılması amacıyla Adli Tıp Kurumu’na teslim edildi. Yapılacak teşhisten sonra kimlik bilgisinin açıklanacağı öğrenildi. Kimlik tespitinin yapılacağı gün ya da süre hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Arama kurtarma çalışmalarında bugüne kadar gelinen noktada dağcılardan birinin montuna ulaşılmış ve aramalar o bölgenin yakın çevresinde sürmüştü. Bulunan cesedin bu montun bulunduğu yerden 1 kilometre ileride görüldüğü açıklandı. İkinci dağcının da arama çalışmalarının titizlikle süreceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER