Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'ya soruşturma isteği!

Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido hakkında Venezuela Başsavcısı tarafından yüksek mahkemenin soruşturma açmasını istedi.

Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'ya soruşturma isteği!

Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, ABD'nin tüm Venezuela hesaplarını ve gelirlerini kontrol etmesi için verdiği yetki sonrasında Venezuela Başsavcısı harekete geçti. Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun hesaplarına el konulmasını ve hakkında soruşturma açılmasını isteyen Venezeula Başsavcısı, Juan Guaido'nun yüksek mahkeme tarafından sorgulanmasını istedi. Ülkede, bir süredir devam eden tartışmalarda Nicolas Maduro'nun Guaido'ya ''dokunmasının'' arkasında ABD'nin Nicolas Maduro yönetimini uyarması bulunurken, ABD yönetimi Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'ya zarar gelmesi, hakkında işlem yapılması durumunda verecek oldukları yanıtın çok sert olduğunu, ABD'li diplomatların Venezuela ordusu tarafından korunması ve Juan Guaido'nun korunmasını istemişti.

Başsavcı Saab: Soruşturma talebinde bulunduk

Venezuela Başsavıcı Saab, "Venezuela Anayasası'na aykırı olan eylemlere önderlik eden Venezuela vatandaşı Juan Guaido'ya karşı ihtiyati tedbirlerin alınması için başvuruda bulunduk. Bu soruşturma kapsamında, Guaido'ya yurt dışına çıkma yasağı getirilmesini ve banka hesapları ile mal varlıklarının dondurulmasını içeren ihtiyati tedbirlerin uygulanmasını talep ediyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER