Venezuela'da muhalif cephe ne zaman sokağa çıkacağını açıkladı

Venezuela'da muhalifler 2 gün sokakta olacaklarını açıkladı.

Venezuela'da muhalif cephe ne zaman sokağa çıkacağını açıkladı

Venezuela’da karşı cephe ne zaman sokağa çıkacağını açıkladı. Bir süredir olayların yaşandığı ülkede, vatandaşlar açlık, ilaç ve diğer sektörlerdeki ürünlere ulaşamaz duruma gelince yeni devlet başkanı Juan Guaido’ya destek verdiklerini ve demokratik lidere bağlılıklarının olduğunu meydanlardan haykırmış, Nicolas Maduro yönetimi askerleri ise halka ateş açarak en az 4 kişinin ölmesine sebep olmuştu.

Askerlerin ateş açarak yaraladığı insan sayısının onlarla anıldığı ülkede, çok küçük azınlığın internete erişebiliyor olması, basın mensuplarının ise ülkede can güvenliklerinin olmaması nedeniyle yayın yapamıyor olmaları, ülkedeki durumun ne kadar vahim olabildiğini sosyal medyadan video ve fotoğraflar ile paylaşan halkın paylaşımları sayesinde anlaşılmıştı.

Maduro yönetimi görevi bırakmayacak

Nicolas Maduro, kendisinin görevini 2025 yılına kadar bırakmayacağını, seçimleri demokratik ortamda yapan ülke olduklarını iddia ederek, Türk basınına yaptığı açıklamada, ‘’görevimi kendi isteğimle bırakmayacağım, Venezuela’da çok kez seçim yaptık ve hepsinden biz başarı ile çıktık, 2’si hariç’’ ifadesini kullanmıştı. Venezuela’da karşı cephe ise Çarşamba ve Cumartesi günü tekrar sokağa çıkacaklarını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER