Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro: ABD ile tüm diplomatik ilişkileri kesiyorum!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD Başkanı Donald Trump tarafından geçici başkan olarak Meclis Başkanı'nın tanınması üzerine saray önündeki halka seslendi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro: ABD ile tüm diplomatik ilişkileri kesiyorum!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD Başkanı Donald Trump tarafından Meclis Başkanı'nın ülkenin geçici devlet başkanı olarak tanınmasından sonra Başkanlık Sarayı önünde yaptığı açıklamada, ABD'nin bu kararından sonra 72 saat içerisinde Venezuela'da olan tüm ABD'li diplomatların en geç 72 saat içerisinde ülkeyi terk etmesine yöneik diplomatik ilişkileri kesme kararını imzaladığını açıkladı. Başkanlık kararnamesi yayınlayarak ABD'nin tüm diplomatlarını 72 saat içerisinde Venezuela'dan çekmesini isteyen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ''ABD'li diplomatlar 72 saat içerisinde çekilmeli'' dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan aradı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Erdoğan'ın kendisini aradığını ve Türk halkının Venezuela halkının arkasında olduğunu ve desteklerini ilettiğini açıkladı. Bu açıklama hakkında Türkiye Cumhurbaşkanlığı tarafından resmi açıklama yapılmazken, ABD'nin bu açıklama sonrasında Türkiye ile görüşmelerde konuyu gündeme getirip getirmeyecek olduğu gündeme geldi. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın desteklerini ilettiğini, Venezuela halkının ABD'ye karşı ayakta durmaya devam edeceğini ve demokratik bir ülke olarak kendi haklarını ve petrollerini koruyacak olduklarını tekrarladı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER