Yaz Tatilinde Daha Çok Soru Mu Çözmeli Yoksa Eğlenmeli mi?

Çocuklar uzun bir okul dönemi ardından artık yaz tatiline hazır hale geldiler. Hatta dört gözle bunu beklediklerini dahi söyleyebiliriz.

Yaz Tatilinde Daha Çok Soru Mu Çözmeli Yoksa Eğlenmeli mi?

Çocuklar uzun bir okul dönemi ardından artık yaz tatiline hazır hale geldiler. Hatta dört gözle bunu beklediklerini dahi söyleyebiliriz. Bütün yaz gezmenin, tozmanın, eğlenmenin hayalini kuruyorlar. Peki çocuklar yazın bütünüyle okuldan ve derslerden uzaklaşmalı mı yoksa az da olsa ders çalışmalılar mı? Gelin bu soruya kısaca yanıt verelim.

Çocukların yazın okuldan ve derslerden uzaklaşmaları oldukça doğaldır. Eğlenmeleri, tatilde oyunlar oynamaları da doğaldır ama aradaki dengeyi iyi kurmak gerekir. Bütünüyle okuldan koparlarsa gelecek döneme adapte olma sorunu ile başlayabilirler. Ya da bütünüyle ders çalışırlarsa yaz tatilinin güzelliklerinden mahrum kalabilirler. Bu yüzden çocukların eğlenirken öğrenmeleri öğrenirken eğlenmeleri tavsiye edilir. Bunun çözümü de çok basit aslında. Yaz tatil kitapları, hikaye kitapları ve hatta yaz tatil setleri. Bu kitaplar çocukların eğlenmeleri ve öğrenmeleri için tasarlanmıştır. Özellikle 1. Sınıf yaz tatil kitabı ya da 1. sınıf yaz tatil seti okula yeni başlamış olan öğrencilerin okuldan kopmamaları için çok önemli bir fonksiyon üstlenebilir. Elbette bu setlerin sıkıcı olmaması, müfredata uygun tekrar ve alıştırma imkanı vermesi de dikkate alınması gereken önemli bir nokta. Hatta, kapak tasarımından içerik kurgusuna ve içerikte kullanılan görsellere kadar detaylı olarak düşünülerek hazırlanmış olması da kritik konulardan birisidir. İçerik de sunulan mesajların önemini vurgulamaya gerek dahi yoktur. Öyle ki, milli değerlerine bağlı, insan değerleri hayatının mihenk taşı yapacak nesiller yetiştirmek ve böylece muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacak toplum inşa edebilmek ancak böyle mümkün olabilecektir. Son olarak da bu kalitenin uygun fiyatla sunulması tüm öğrencilerinin erişebilmesi için kritik noktadadır. İlkokul Market olarak, piyasadaki çoğu ilkokul yayını incelendiğinde, öğretmen evde yaz tatil setleri şiddetle tavsiye ettiğimiz bir üründür.

Sizler de çocuklarınız ya da öğrencileriniz için yaz tatil kitabı arıyor ama ne aradığınızı bilmiyorsanız Öğretmen Evde yayınları kitaplarını tercih edebilirsiniz. Öğretmen evde tatil kitapları müfredata uygun olarak hazırlanmıştır ve öğretmenler ile velilerin 4 yıldan uzun süredir sevdiği, takip ettiği yayınlardandır. Hatta yayınevinin en çok satan ürününün bu olduğunu dahi söyleyebiliriz. Kitap seti içerisinde onlarca soru ve etkinlik var. Çocukların çok şey kazanacağına eminiz.

Eğlenceli içeriği ile ilkokul öğrencilerinin yaz tatili boyunca eğitimden kopmamalarını sağlayan ve bir üst sınıfa uyum sağlamaları konusunda köprü vazifesi gören öğretmen evde yaz tatil kitap setlerine ilave olarak, çocukların eğlenirken akademik bilgi ve becerileri dışındaki yetenekleri de geliştirmeleri onları hayata daha iyi hazırlayacaktır. Bu bağlamda, arkadaşlarıyla vakit geçirmeleri, tiyatroya gitmeleri, hayvanat bahçesi ve eğlence parklarına gitmeleri de yaz tatil setlerinden faydalanmaları kadar önemlidir. 3 aylık uzun tatil süresi, bazı zeka biçimlerini ve muhakeme becerilerini geliştiren kutu oyunları ile de desteklenebilir ki, bu ürünlerin tamamını İlkokul Market te uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Sonuç olarak, öğretmen evde yaz tatil kitapları uzun tatil süresi boyunca bahsedilen diğer aktivitelerle birlikte dengeli bir şekilde çocuklarımızın kullanımına sunularak hem yıl boyunca öğrendiklerini unutmamaları için kullanılabilir, hem eğitimden kopmamalarını sağlayabilir, hem de okul açıldığında yaşanabilecek adaptasyon problemlerinin önüne geçebilir. Her sene, çok yüksek miktarlarda satılan yaz tatil setlerini mutlaka denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Şimdiden tüm öğrencilere keyifli tatiller diliyoruz.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER