Yerinde Halı Yıkama

GÜNDEM 28.05.2022, 18:53
Yerinde Halı Yıkama

Taşınması mümkün olmayan halıların ve duvardan duvara döşenmiş olan halıların yıkama işleri yerinde halı yıkama adı altında yapılıyor. Yerinde halı yıkama hizmeti kamu binalarında, işyerlerinde ve evlerde verilebiliyor. Bu iş ile ilgilenen deneyimli firmalar vardır. Bu firmalar halıların bulunmuş olduğu yerlere gelerek ellerindeki özel ekipmanlar ve temizlik malzemeleri ile halıları yerinde yıkıyorlar. Tam da bu noktada yerinde halı yıkama hizmetlerine olan ilgi günden güne artış göstermektedir.

Yerinde Halı Yıkama Yöntemleri

Halının ne kadar kirlendiğini bağlı olarak ve kullanım sıklığına bağlı olarak yerinde halı yıkama yöntemlerinde değişiklik olur. En fazla kullanılan 5 yöntem arasında şampuan ile halı yıkama, buhar ile yıkama, köpük ile yıkama, bonnet ile ve kuru temizleme yöntemleri bulunuyor. Kullanılan yöntem hangisi olursa olsun yıkanacak olan halının öncelikli elektrikli süpürge ile iyice süpürülmesi gerekiyor.

Yerinde Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Halının bulunduğu yere gelen yıkama firmaları halıları makine yardımı ile yıkarlar. Yıkama makinalarında su ve temizlik maddesi kullanılır. Kullanılan temizlik malzemeleri halının niteliğine uygun olarak seçilecektir. Makinanın yumuşak döner fırçaları niteliği ne olursa olsun halıya zarar vermeyecektir.

Emiş özelliği sayesinde fazla sıvı ve kir halıda çekilir. Kullanılan makinenin emiş gücü ne kadar iyi ise halı o kadar çabuk koruyacaktır. Genellikle halılar bir saat içerisinde kurur. Sıcak hava üfleme özelliğine sahip yıkama makinaları kullanılırsa halılar neredeyse kuru olarak teslim edilir. https://www.bagcigrup.com.tr/yerinde-hali-yikama/ sayfasında etkili bir hizmet alabilirsiniz!

Yorumlar (0)