Yılmaz Karadeniz 'in Asgari Ücret İle Alakalı Açıklaması

Kebir Süt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karadeniz'in açıklamaları

Yılmaz Karadeniz 'in Asgari Ücret İle Alakalı Açıklaması

2021 yılında gerçerli olarak asgari ücret açıklandı.

Brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net ise 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk  7 milyon çalışanı yakından ilgilendiren açıklamayı yaptı.

Bakan Selçuk, “Asgari ücret geçen yıla göre 500 lira artmıştır, yüzde 21,56 oranında yükselmiştir.” şeklinde konuştu.

Ücret kararını muhalif partiler genelde az bulurken iş insanlarından Gündoğdu Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Gündoğdu, açıklanan asgari ücretle birlikte işçi çıkartmaların artacağını öngördü. Günebakış Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Öztürk de asgari ücret zammını az bulan siyasileri eleştirdi ve “İşten çıkartılacak her işçinin vebali siyasilerin boynuna olacaktır.” dedi.

Kebir Süt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Yılmaz Karadeniz, 2 bin 825 liralık ücreti normal karşıladığını açıkladı.

Ücretin makul olduğunu ifade eden Yılmaz Karadeniz, “Tabii ki şartlar zor, Türkiye’nin de şartları ve gelirler ve giderler bellidir. Sanayicilerin şu an durumları da ortadadır. Üretim de hız alan veya hızlı üretim yapan memleket değiliz ama yapmak için uğraşıyoruz. İnsanlar çalışmıyor. Çalışmıyor derken geçmişle mukayese ettiğimizde çalışmıyor. Asgari ücret sanayicinin de devletin de makul ve mantıklı bir biçimde verilmiş bir rakamdır. TEFE- TÜFE’ye göre verilmiştir. Makul gördüm. Biz elimizden geldiğimiz kadar biraz daha destekleme yapıyoruz. Bizler de katkı sunmaya çalışıyoruz. Devletin verdiğinin üzerine ne katabiliriz diye düşünüyoruz. Böyle olması gerekiyor. Gücü yerinde olamayan da ücreti veriyordur. Ben normal karşıladım.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER