Zehra Zümrüt Selçuk: EYT gündemimizde yok!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, EYT hakkında yaptığı açıklamada gündemlerinde olmadığını açıkladı.

Zehra Zümrüt Selçuk: EYT gündemimizde yok!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, EYT hakkında kendisine sorulan soruya ''gündemimizde yok'' yanıtını verdi. Sosyal medya ve çeşitli protestolarda örgütlenerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen ve Erdoğan'dan olumsuz yanıt aldıktan sonra usanmadan EYT konusunda ısrarcı davranan vatandaşların taleplerinin gündemlerinde olmadığını açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ''bu konu gündemimizde olan bir konu değil'' yanıtını verdi. EYT'liler ise kendi haklarını alamadıklarını ve alamadıkları hakların kendilerine geri ödenmesi konusunda hükümetin belirli çalışmalar yapmasını ve kendilerini erken yaşta emekli etmesi çağrısında bulunmayı sürdürüyor.

''ödediklerimizi geri ödesinler'' tartışması

EYT'liler devlete bugüne kadar ödedikleri paranın kendilerine geri ödenmesini ve EYT yasası çıkmayacaksa tüm primlerinin ve yaptıkları ödemelerin kendilerine faizi ile ödenmesini istiyor. Binlerce liranın toplu olarak ödenmesinin SGK bütçesinin çok üzerinde olabileceğinden ve geri ödeme imkanı olmadığından EYT'lilerin gündemde olmayan bu konu hakkında uzun süre beklemek zorunda kalacaklar. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3600 ek gösterge hakkında yaptığı açıklamada ise çalışmalara devam ettiklerini, 1.000 liranın altında emekli maaşı verilmemesi ile ilgili çalışmaya da devam ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER