Kategoriler

Trabzonspor Haberleri

Ankaralı kadın girişimci, kişiye özel tasarladığı ayakkabılarla dünyaya açılıyor

Ankaralı genç girişimci Lara Büşra Çorapcı, küçük bir bütçeyle tasarlamaya başladığı kişiye özel tasarladığı ayakkabılarla, iş hayatını dış pazara taşımayı hedefliyor.Acıbadem Üniversitesi Podoloji (Ayak sağlığı) bölümünden...

Ankaralı genç girişimci Lara Büşra Çorapcı, küçük bir bütçeyle tasarlamaya başladığı kişiye özel tasarladığı ayakkabılarla, iş hayatını dış pazara taşımayı hedefliyor.

Acıbadem Üniversitesi Podoloji (Ayak sağlığı) bölümünden mezun olan Ankaralı genç girişimci Lara Büşra Çorapcı, küçük bir bütçeyle kişiye özel ayakkabı tasarımına başladı. Müşterileriyle birlikte son şekli verilen ayakkabılar, atölyede usta eller tarafında üretiliyor.

Müşterilerinin ayak ölçülerini alan Çorapcı, en sağlıklı ayakkabıyı tasarlıyor. Ayakkabıların hem ortopedik hem de şık olmasına özen gösterdiğini belirten Çorapcı, “Sağlam vücudu sağlıklı ayaklar taşır. Tüm ağırlığımızı taşıyan ve ayakkabıların içine esir ettiğimiz vücudumuzun en ağır işçilerinden ayaklarımıza gereken önemi vermeliyiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’de birçok kişinin ayak ağrısı çektiğini ve ayağına uygun sağlıklı bir ayakkabı bulamadığını bilerek bu işi yapmaya karar verdiğini belirten Çorapcı, birçok ayakkabının ortopedik olmadığını söyledi. Çorapcı, “Gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışından çok sayıda sipariş alıyoruz. Hem sağlık hem de şık görünümlü ürettiğimiz ayakkabılar rağbet görünce seri üretime başladık. Küçük bir bütçeyle başladığım iş hayatında şimdilerde dış pazara açılmayı hedefliyorum” diye konuştu.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
GENEL
11 Kez Görüntülendi.
Kurbanlık boğalar sahiplerine zor anlar yaşattı
POLİTİKA
9 Kez Görüntülendi.
ABD’li filozof Chomsky: "İsaril’in ABD’ye müdahalesi görmezden geliniyor"
SPOR
21 Kez Görüntülendi.
UEFA Şampiyonlar Ligi Play-off günün sonuçları
ASAYİŞ
9 Kez Görüntülendi.
Sokak ortasında yaralı bulunan asker kurtarılamadı
GENEL
7 Kez Görüntülendi.
ABD’de Kurban Bayramı sevinci
SPOR
10 Kez Görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şampiyon sporcuları kutladı
SPOR
10 Kez Görüntülendi.
Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkek Milli Takımı, Dünya Şampiyonası’nda Hollanda’yı 52-60 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Milliler çeyrek finalde İran ile karşılaşacak.
GENEL
9 Kez Görüntülendi.
Boru patladı, mahsuller su içinde yüzdü
GENEL
10 Kez Görüntülendi.
Leylek göçü 10 köyü elektriksiz bıraktı
BURSA
9 Kez Görüntülendi.
Bursa’da minibüs ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı