‘Açıköğretim Fakültesi 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’ jüri toplantısı

“Açıköğretim Fakültesi 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması” jüri toplantısı Açıköğretim Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halit Turgay Ünalan, yarışma detaylarıyla...

‘Açıköğretim Fakültesi 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’ jüri toplantısı

“Açıköğretim Fakültesi 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması” jüri toplantısı Açıköğretim Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halit Turgay Ünalan, yarışma detaylarıyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Nihat Değirmenci’ye ve jüri üyelerine bilgilendirmelerde bulundu. Yapılan fotoğraf yarışmasını Kültür Bakanlığı’nın ve UNESCO’nun desteklediğini belirten Doç. Dr. Ünalan, “Yarışmamızın teması; ‘Gençlik ve Kültürel Miras’. Yapılan başvurular sonucunda yarışmaya bin 550 öğrencimiz 3 bine yakın fotoğrafla iştirak ettiler. Hem Anadolu Üniversitesi’nin hem de Açıköğretim Fakültesi’nin Balkanlar’da, Avrupa’da, ABD’de ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde milyonu aşan öğrencisi var. Amacımız bu öğrencilerimizin de bulundukları yerlerden bize dönüt vermelerini sağlamak ve hem üniversiteye olan aidiyetlerini arttırmak hem de bulundukları coğrafyalardaki kültürel varlıklarla ilgili bize dönüt vermelerini sağlamaktır. İkincisini düzenlediğimiz bu yarışmanın; inşallah üçüncüsünü, dördüncüsünü düzenlemek nasip olur” ifadelerini kullandı.

2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na jüri olarak; Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Nihat Değirmenci, Rektör Danışmanı ve aynı zamanda Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rahmi Atalay, Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney, Açıköğretim Fakültesi Uzaktan Öğretim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Volkan Yüzer, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Handan Deveci ve Doç. Dr. Halit Turgay Ünalan, Açıköğretim Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir Candemir ve Öğr. Gör. Gökhan Deniz Dinçer katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER