Bandırma’da Ne Yapılır?

Bandırma son zamanlarda rağbet görerek fazlasıyla ziyaretçi çeken noktalar arasında yer almaktadır.

Bandırma’da Ne Yapılır?
banner818

Bandırma’da ne yapılır şeklinde bir girişime girerek programlamada bulunacak olan kişilerin en uygun sonuçlara ulaşmaları da söz konusu olabilecektir. Bandırma içerisinde harekete geçecek olan kişilerin uygunluk arz edecek bir duruma yer verecektir.

Uluslararası Bandırma Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali

1987 yılından itibaren yapılan uluslararası bir festivale katılarak eğlenceli bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. Yabancı sanatçıların da katılım sağlayacağı konserlerin yanında imza günleri ve tiyatro aktivitelerine dahil olabilirsiniz.

Bandırma Arkeoloji Müzesi’ni Gezin

2003 Haziran ayından itibaren faaliyette bulunan Bandırma Arkeoloji Müzesi ille Roma ve Pers uygarlıklarına ait olan birçok tarihi eseri görebilmeniz mümkündür.

Manyas Kuş Cenneti’ni Ziyaret Edin

Göç yolları arasında bulunan Manyas Kuş Cenneti; birçok kuş türünde ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden de muhakkak görülmesi gereken yerler arasında da kendini göstermektedir.

Daskyleion ve Kyzikos Antik Kentlerinde Dolaşın

Ergili’de yer alan Daskyleion ve Kapıda’da bulunan Kyzikos antik kentleri uygarlıkları içerisinde barındırdığından dolayı tarih meraklılarının ziyaret etmesi gereken alanlar içerisinde yer alıyor.

Edincik Sokaklarında Kaybolun

Doğal bir güzellik alanı olan Edincik içerisinde üzüm bağları ve zeytin ağaçları arasında gezinebilirsiniz. Aynı zamanda da simge haline gelen 650 yıllık Süleyman Paşa Çınarı ile tarihi evlerini de gezebilirsiniz.

Haydar Çavuş Cami

19. yüzyılda Haydar Çavuş tarafından yaptırılan bu cami tek minareli ve kare yapısı ile dikkat çekmektedir. Bu camiyi de gezerek farklı bir mimariyi gözlemleme şansını elde edebilirsiniz. 1873’te çıkan yangın üzerine tekrardan dizayn edilen bu cami eşsiz bir tarihi eser görüntüsü çizmektedir.

Erdek’te Doğanın ve Denizin Tadını Çıkarın

Bandırma’ya 20 dakika uzaklıkta bulunan Erdek; hem doğal güzellikleri ille hem de ucuz pansiyonları ile uğranması gereken noktalar arasında yer alıyor.

Kapıdağ Yarımadası’nda Doğa Yürüyüşlerine Çıkın

Kendine hayran bıraktıracak olan doğal güzellikleri ve tarihi yapısı ile Kapıdağ Yarımadası’nda ister yaya isterseniz de bisikletle gezintiye çıkma şansınız bulunmaktadır. Aynı zamanda da burada bulunmanız halinde Kirazlı Manastırı’na da muhakkak uğramalısınız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER