Bilecik Belediyesinden rögarlarda kış ilaçlaması

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, şehirdeki birçok noktada bulunan rögar kapaklarında kapsamlı ilaçlama çalışması yapıldı.Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından vatandaşların rahat ve sağlıklı...

Bilecik Belediyesinden rögarlarda kış ilaçlaması

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, şehirdeki birçok noktada bulunan rögar kapaklarında kapsamlı ilaçlama çalışması yapıldı.

Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından vatandaşların rahat ve sağlıklı bir kış mevsimi geçirmeleri amacıyla gerçekleştirilen haşere ilaçlama çalışmaları tüm hızla devam etmekte. Şehir merkezi ve mücavir alanlardaki kapsamlı ilaçlama çalışmaları ile haşere oluşumlarının engellenmesi amaçlanıyor. Yaz mevsimi boyunca Şeyh Edebali Türbesi ve camilerin yanı sıra, yeşil ve sulak alanlar, park ve bahçeler ile piknik ve mesire alanlarında kapsamlı ilaçlama çalışması yapan ekipler, kış mevsimi öncesinde oluşabilecek haşerelere karşı ilaçlama çalışması yaptı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, “Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak şehrimizin birçok noktasında her mevsim ilaçlama çalışmamız devam ediyor. Kanal, kanalizasyon ve yağmur suyu giderlerinde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyoruz. Diğer zamanlarda ilimizde bulunan süs havuzları, çöplük, gübrelikler, piknik alanları ile kanal ve kanalizasyon önlerinde ilaçlama çalışmaları yaptığımız gibi şimdi de şehir merkezindeki rögarlarda ilaçlama çalışması yapıyoruz. Amacımız haşerelerin oluşmasını önceden engelleyebilmek. Kullandığımız tüm ilaçlar, Sağlık Bakanlığı tarafından, halk sağlığı alanında kullanılmasına ruhsat verilmiş ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylanmış ilaçlardır” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER