Hüseyin Örs, '2019-2020 Cemil Usta Sezonu hayırlı olsun'

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, kanun teklifi için söz aldığı TBMM'de TFF'nin Cemil Usta kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Örs şu açıklamalara yer verdi;

Hem doğduğum, büyüdüğüm, şu anda da milletvekilliğini yaptığım Trabzon ili hem de bordo mavi renklerine gönül verdiğim Trabzonspor'umuz için ve de Türk futbolu için güzel bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum

28 Mayısta bu kürsüde yapmış olduğum konuşmada Türkiye Futbol Federasyonunun lig sezonuna isimler verdiğini, bu kararının doğru olduğunu söylemiştim ve 2019-2010 sezonuna da bizim Trabzonspor'umuzun, efsane takımımızın kaptanı rahmetli Cemil Usta'nın, Trabzonluların, Trabzonspor'a gönül verenlerin deyimiyle Dozer Cemil Ağabeyimizin adının verilmesini talep etmiştim. Biraz evvel almış olduğum habere göre Türkiye Futbol Federasyonu bugün yaptığı toplantıda 2019-2020 futbol sezonunun Cemil Usta Sezonu olarak oynanmasına karar vermiştir. Bu kararın Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum.

Kendisi -rahmetli- sadece bir futbolcu, bir takım kaptanı değildi, çok iyi bir ağabeydi, çok iyi bir insandı, çok şefkatliydi, çok dürüsttü, çok temizdi. İnşallah onun adı verilerek oynanacak olan bu sezon da onun adına yakışır şekilde temiz, şaibesiz ve şikesiz bir sezon olur diyorum, rahmetliyi tekrar burada sizlerin huzurunda, yüce Meclisin huzurunda bir kez daha rahmetle anıyorum, mekânı cennet olsun diyorum.

YORUM EKLE