İstanbulluların Korkulu Rüyası Trafik Vakfı Artık Araç Çekmeyecek

Yaklaşık 20 milyon insanın yaşadığı ve günün hemen hemen her saatinde büyük trafik problemlerinin yaşandığı İstanbul’da araç kullanıcılarının korkulu rüyası olan İstanbul Trafik Vakfı araç çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

İstanbulluların Korkulu Rüyası Trafik Vakfı Artık Araç Çekmeyecek

Yönetim Kurulunda alındığı belirtilen bu karar birçok sürücüyü mutlu etti. İstanbul Trafik Vakfı tarafından park ihlali dolayısıyla yapılan araç çekimlerinde vatandaş genellikle personelin tutumundan ve verdikleri hatalı kararlardan dolayı sürekli şikayet ediyordu. Araç çekim ücretinin yanında mecburi olarak aracı getirip koyduğu kendi otoparkından da otopark ücreti kesen İstanbul Trafik Vakfı, bilinmeyen bir sebeple bu faaliyeti bıraktığını açıkladı.

İstanbul Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan detaylı açıklamada sürücülerin park ihlaline karşı tedbirlerini almaya devam etmesi gerektiği vurgulandı. Bundan sonra İstanbul sınırları içerisinde hatalı araç park edilmesiyle ilgili idari işlemin ve araç çekim işlemlerinin tek elden polis tarafından yapılacağının belirtildiği açıklamada uygulamaya şu anda başlandığı da hatırlatıldı. Polis tarafından çekilen araçların hangi otoparklarda muhafaza edileceğine dair ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER