Yeni yıl hediyesinde son trend: ‘Kök hücre estetiği’

Dr. Yüksel Büküşoğlu, kök hücre estetiğini en çok kadınların talep ettiğini söyledi.Kök hücre tedavisi yapan Dr. Yüksel Büküşoğlu, “Yeni yıla sayılı günler kala, herkes sevdiklerine en güzel hediyeyi almaya çalışıyor. Hal böyle...

Yeni yıl hediyesinde son trend: ‘Kök hücre estetiği’

Dr. Yüksel Büküşoğlu, kök hücre estetiğini en çok kadınların talep ettiğini söyledi.

Kök hücre tedavisi yapan Dr. Yüksel Büküşoğlu, “Yeni yıla sayılı günler kala, herkes sevdiklerine en güzel hediyeyi almaya çalışıyor. Hal böyle olunca da birbirinden değişik ve özel hediye alternatifleri beliriyor. Yüz ve cildimizde 10 yaşa kadar gençleştiren kök hücre estetiği, kadınların eşlerinden en fazla talep ettiği yılbaşı hediyesi” dedi.

Her yaşın ayrı bir güzelliği olsa da, her daim genç ve ışıl ışıl bir cildin ister kadın ister erkek olsun herkesin hayali olduğunu ifade eden Dr. Yüksel Büküşoğlu, “Kök hücre tedavisi hiç son yıllardaki kadar popüler olmamıştı. Kök hücreler bazı önemli hastalıkların tedavisini sağladığı gibi gençleşmemize de olanak sağlıyor. Yapılan bilimsel çalışmalar, vücutta kök hücreden en zengin dokunun aslında göbek çevresi cilt altı yağ dokusu olduğunu gösteriyor. Bu yağ dokusunu aslında vücudun kendi kendini onarıp, tamir etmesini, gençleşmesini sağlayan bir gençlik pınarı olarak görebilmek mümkün. Göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan özel bir işlemle kolaylıkla alınan yağların laboratuvar şartlarında özel tıbbi işlemlerle ayrıştırılması yoluyla elde edilen kök hücrelerin hiç bekletilmeden, saklanmadan, tekrar üretilmeden, aktive edilerek, canlı canlı hemen aynı kişiye enjeksiyon yöntemi ile verilmesiyle uygulanmasıdır” diye konuştu.

Kök hücre SVF tedavisi nedir?

Kök hücrenin, vücudun herhangi bir organında, bağ ya da kemik dokusunda farklılaşabilen ve onarıcı, yenileyici, tamir edici görevler üstlenen hücre olduğunu kaydeden Dr. Büküşoğlu, “Kök hücre bakımından en zengin bölge ise göbek çevresi cilt altı yağ dokularıdır. Cilt altındaki yağ dokusundan çok az miktarda, yaklaşık bir su bardağı kadar, alarak birkaç saat içerisinde milyonlarca canlı kök hücre elde edilebilir. Bu tedaviye ’kök hücre SVF tedavisi’ adı veriliyor. Kendi göbek çevresi yağ dokumuzdan elde edilen kök hücre SVF tedavisinin amacı zenginleştirilmiş kök hücrelerin yıpranmış dokuya enjekte edilerek o dokudaki yenileşme, gençleşme, onarımın ve tamirin hızlandırılmasıdır. Bu amaçla kök hücreler en çok eklem şikayetlerinde eklem içine verilerek ya da cilde uygulanarak kullanılmaktadır. Kök hücre SVF tedavisi, diz ve kalça eklem kireçlenmesi, kıkırdak hasarı, menisküs ve spor yaralanmaları gibi durumların yanı sıra estetik amaçlı yüz ve cilt gençleştirme, saçların gürleşmesi ve canlandırılması amacıyla kullanılmaktadır. Kadın hastalarımın çoğundan duydum bunu. Eşlerinden yılbaşı hediyesi olarak bu uygulamayı özellikle istiyorlar. Hatta karşılıklı olarak birbirlerine çift hediyesi olarak alan da oldu” ifadelerini kullandı.

Dr. Yüksel Büküşoğlu, “Vücudumuzun göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan elde edilen kendi kök hücrelerimizi, derhal hiç bekletmeden, canlı canlı kullanarak yıpranmış dokuda gençleşme, canlanma, tamir ve onarımın ile hücresel gençleşmenin sağlanması günümüz tıbbının en yeni uygulamalarından. Estetik amaçlı cildimizin daha genç ve daha canlı bir yapı ve görünüme sahip olabilmesi yanı sıra eklemlerimizde yaşlanma ile olan hasarı gidermek, diz ve kalça kireçlenmesininin tedavisinde tıbbın en son uygulamalardan biri kendi kök hücrelerimizle yapılan tedaviler. Son bilimsel gelişmeler ışığında bu açıdan bakılırsa, bu işlemi ihtiyaç halinde sınırsız sayıda tekrar edebileceğimizi ve vücudumuzun kendi hücreleri olmasından dolayı alerji, doku reddi, aşırı duyarlılık reaksiyonu gibi yan etkilerin olmayacağını düşünürsek, kendi yağlarımızı bir bakıma ihtiyaç halinde kullanılabilen bir gençleşme pınarı olarak niteleyebilmek mümkün olabilir” açıklamalarında bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER