İzmir'de Su Krizi 30 Kişiyi Hastanelik Etti

İzmir’in Buca ve Gaziemir ilçelerinde yaşanan su krizi, 30 kişiyi hastanelik etti.

İZMİR 21.06.2021, 13:18
İzmir'de Su Krizi 30 Kişiyi Hastanelik Etti

İzmir’in Buca ve Gaziemir ilçelerinde yaşanan su krizi, 30 kişiyi hastanelik etti.

Buca ve Gaziemir ilçelerinde musluklardan akan kötü kokulu şebeke suyu az kalsın pek çok vatandaşı canından ediyordu. Hastaneye başvuran vatandaşlara kısa sürede müdahale edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, suyun kokusunu ve tadını etkileyen kısa süreli arıza yaşandığını açıkladı.

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamayı yeterli bulmadıklarını dile getiren vatandaşlar, Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne başvurdu. Ateş, ishal ve kusma şikayetleri ile yaklaşık 30 kişi hastanelik oldu. 4 çocuk yatarak tedavi edildikten sonra hastalar taburcu edildi.

İşte İZSU'nun açıklaması...

Tahtalı Barajı’nın suyunun arıtılarak kente verildiği Görece İçme Suyu Arıtma Tesisi'nin klorlama biriminde kısa süreliğine teknik bir arıza meydana gelmiş, müdahale yapılarak sorun giderilmiştir. Numuneler testten geçmiş ve insan sağlığına zararlı herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Gaziemir bölgesinde 2 saat boyunca su kesintisi uygulanacaktır."

Vatandaşlar, bu sorunu iki cümleyle geçiştirilemeyeceğinden yakınırken, bölgede yaşayan en az 500 bin kişinin hayatının tehlikeye girdiğini belirtti.

Ahmet Sevgi isimli vatandaş, "Dünden beri dört torunumu hastaneye getirdim. Eve geldik tekrar rahatsızlanınca üç torunumu hastaneye tekrar getirdim. Bu olayın sorumlusu İzmir Büyükşehir Belediyesidir. Arayınca size bilgi vereceğiz diyorlar. Düne kadar o suyla yemek yapıyorduk. Lağım suyu gibi kokuyordu, yetkililer gelip baksınlar." dedi.

Yorumlar (0)