İzmir’de 3 Gündür Suların Kesik Olması İlginç Manzaralar Yarattı

3 gün önce Tahtalı Barajında meydana gelen bir patlama sonucu isale hattı hasar almış, Menderes ve yakınındaki ilçelere su dağıtımı durdurulmuştu. 3 gündür çalışmaların sürmesine karşın hala su dağıtımı yapılamaması vatandaşların sokaklarda su tankeri kuyruğu oluşturmasına sebep oldu.

İzmir’de 3 Gündür Suların Kesik Olması İlginç Manzaralar Yarattı

Evden getirdikleri büyük kovalar ve damacanalarla belediye ekipleri tarafından sokakları gezen su tankerlerinin önünde kuyruğa giren vatandaşlar suya ulaşmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Buca, Karabağlar ve Gaziemir ilçelerinin etkilendiği problemin kısa zaman içinde çözüme kavuşturulması için ekipler tarafından çalışmaların titizlikle yürütüldüğü açıklandı.

Vatandaşlar Tepkili

3 gündür musluklarından su akmayan vatandaşlar duruma büyük tepki gösterdi. Temizlik ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarında büyük aksamalar yaşadıklarını ifade eden ve bir an önce musluklarından yeniden su akmasını isteyen vatandaşlar duruma isyan etti.

En Az 2 Gün Daha Sular Gelmeyecek

2020 yılında hala su tankerlerinin önünde sıra beklemek zorunda kalmaktan yakınan İzmirli vatandaşlara Belediye tarafından 25 Aralık 2019 Çarşamba gününden önce çalışmaların tamamlanmasının mümkün olmadığı, tankerlerle su taşıma faaliyetinin devam edeceği açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER