2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının açılması

AK Parti Kilis milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının verimli geçmesini ettiğini söyledi.Milletvekili Dülger, İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamağın okul olduğunu ifade ederek, “ Bireyi hayata hazırlayan,...

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının açılması

AK Parti Kilis milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının verimli geçmesini ettiğini söyledi.

Milletvekili Dülger, İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamağın okul olduğunu ifade ederek, “ Bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkanlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarının ve ailelerimizin 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının verimli geçmesini temenni eder, sevgi, saygı ve başarı dileklerimi sunarım” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER