Şehit Jandarma Onbaşı Zafer Tuygun’un adı mahalle konağında yaşayacak

Darıca Belediyesi tarafından Osmangazi Mahallesi’nde yapılan Şehit Jandarma Onbaşı Zafer Tuygun’un adının verildiği mahalle konağı düzenlenen törende dualarla hizmete açıldı.Darıca Belediyesi, ilçede ir mahalle konağını daha hizmete...

Şehit Jandarma Onbaşı Zafer Tuygun’un adı mahalle konağında yaşayacak

Darıca Belediyesi tarafından Osmangazi Mahallesi’nde yapılan Şehit Jandarma Onbaşı Zafer Tuygun’un adının verildiği mahalle konağı düzenlenen törende dualarla hizmete açıldı.

Darıca Belediyesi, ilçede ir mahalle konağını daha hizmete sundu. Son olarak Osmangazi Mahallesi’nde yapılan Şehit Jandarma Onbaşı Zafer Tuygun Mahalle Konağı, düzenlenen törenle açıldı. Vatandaşların yoğun talep gösterdiği açılış törenine ilçe protokolünün yanı sıra Şehit Jandarma Onbaşı Zafer Tuygun’un ailesi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Şehit Jandarma Onbaşı Zafer Tuygun’un abisi Metin Tuygun şehit kardeşinin ismini yaşatacak olan bu güzel eseri ilçeye kazandıran Başkan Karabacak’a teşekkür ederek mahalle halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Törende konuşan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise, “Bir gün önce bölücü terör örgütünün hain saldırısı ile Batman’da şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Bu ülke uğruna canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun, onlara çok şey borçluyuz, bizlerde şehitlerimizin adlarını yaşatmak adına 3 ayrı mahallede yapımını tamamladığımız mahalle konaklarımıza onların isimlerini veriyoruz” dedi.

İlçede hayata geçirilen projelerin belirli periyotlar halinde hizmete açılacağı müjdesini veren Karabacak, “Seçim beyannamemizde verdiğimiz sözlerimizi yerine getirmeye devam ediyoruz. Çok amaçlı hizmet verecek olan mahalle konaklarımızın içerisinde Aile Sağlığı Merkezi, çok amaçlı salon, etüt Sınıfı, Dikiş Nakış Kursu Sınıfı, öğretmenler odası, idari birim, mescid ve tuvaletler bulunacak. Bunun yanı sıra hemen yanı başında çocuklarımız için yaptığımız park ile de halkımıza hizmet vereceğiz. Mahallelerimizde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan mahalle konaklarımızı zamanla diğer mahallelerimize de yaparak halkımıza hizmet vermeyi planlıyoruz. Seçim beyannamemizde halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’da yaptığı selamlama konuşmasında mahalle için büyük önem arz eden bu önemli projeyi ilçeye kazandıran Başkan Karabacak’a teşekkür ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından Şehit Jandarma Onbaşı Zafer Tuygun’un ailesine ilçe protokolü tarafından Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi. Kesilen kurdele ile Osmangazi Mahallesi Şehit Jandarma Onbaşı Zafer Tuygun Mahalle Konağı açılırken, programın ardından vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER