KOLU KANADI KIRIK

Sezonun ilk maçıdır olur böyle şeyler diyeceğim ama olmayacak şeyler oluyor. Saha sonucu değil sorgulayacak olduğumuz, ortada ne futbol var ne yardımlaşma ne paslaşma, ayağına topu alan iki adım öteye gidemiyor. Orta saha top tutamıyor, topa yön verip oyunu yönetemiyorlar. Sosa ve Novak ın yerlerine gelenler topu nereye ve nasıl atacağını bilmiyor. İşleyen çarkların yerleri değişince diğer çarklar da zarar görüyor. Abdulkadirler de bu çarklardan etkilenmişler. Bal yapamayan arı pozisyonundalar. 

Beşiktaş ın kazandığı penaltı ve akabinde gelen kırmızı kart maçın en acımasız anıydı, böyle penaltı verilmez, daha ligin ilk haftasından bu şekilde başlarsa zaten kötü olan hakemleri şimdiden konuşmaya başlarız. Yanlış penaltı kararı ve kırmızı kart gösterildi diye Trabzonspor yenildi diyemeyiz, bu maç sabaha kadar oynansa Trabzonspor yine kazanamazdı. 

Sörloth olayı sıcaklığını koruyor, yokluğunda forvet hattı çok etkisizdi. Beşiktaş savunması en rahat maçlarından birini oynadı, belki de bu kadar rahat savunma yaptıkları bir maç bir daha oynamayacaklar. 

Trabzonspor adeta kolu kanadı kırık kuşlar gibiydi, ne uçabiliyor ne kaçabiliyor. Trabzonspor taraftarını zor, stresli ve sıkıntılı bir sezon bekliyor. 

Trabzonspor yönetiminin sessizliği, açıklama yapmamaları hayra alamet değil. 

Sosa ve Novak ın takımdan ayrılış hikayesinin bu şekilde olmasının nedeni yönetimin beceriksizliği ve öngörüsüzlüğüdür. Sadri Şener döneminde yaşanmış ve hafızalarda halen daha yer tutan Selçuk İnan, Burak Yılmaz ın takımdan ayrılış serüveni dururken Sosa ve Novak ın sözleşmelerinin bitmesine ramak kalmadan anlaşma yapılıp iş bitirilmeliydi. Sörloth un durumu biraz farklı ama oyuncu üst düzey performans gösterince ne sözleşme dinler ne anlaşma. Çünkü alıcı çok, talipli çok, para çok. Paranın yüzü sıcaktır. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep Bakırtaş
Recep Bakırtaş - 3 ay Önce

2018’den önceki 5 yılın kabuslu günleri unutmayalım . O enkazın altından kalkmak kolay değildir .
Nankörlük etmeyelim takım geçen yıl başarılı olmuştur .
Bu yıl içinde destek verelim .

Şakir Solmaz
Şakir Solmaz - 3 ay Önce

Yorumlarınıza katılmamak mümkün değil. BİLGİSİZ insanlar TS Yİ bitirdi

Dursun
Dursun - 3 ay Önce

Aynen size katılıyorum. Kahroluyorum bu kadar....

Ahmet Can
Ahmet Can - 3 ay Önce

Abdülkadirlerden parmak olanı zaten kapasitesi en fazla bu bunun üzerine çıkamaz ve bu takımın oyuncusu olamaz. İyi bir yedek olur desek o da olmaz çünkü iki maç oynamasa şu performansının onda birine düşüyor. Ömür olana gelince o da ancak iyi dirençli bir takımda kendini gösterip oynayabilir. Messinin Arjantin performansları gibi olur bu takımda.

Cevdet
Cevdet - 3 ay Önce

Hatayspor un aldığı oyuncuları seytersin bizim scout ekibi. Bir Hatay kadar olamadılar...yazıklar olsun.

MEDET DEMİR
MEDET DEMİR - 3 ay Önce

DÜN GECE Kİ SAHADA OLANLAR ANCA BU KADAR ÖZ VE SADE ANLATILABİLİR Dİ AĞZINIZA SAĞLIK