Konya’nın Doğanhisar İlçesinde Silah Kaçakçılığı Engellendi

Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip olan şehri Konya’da bugün büyük bir silah kaçakçılığı olayı engellendi. Konya’nın Doğanhisar ilçesinde meydana gelen olayda silah kaçakçılığı yaptıkları bildirilen 2 kişi araçlarında 78 adet tüfekle birlikte yakalandı.

Konya’nın Doğanhisar İlçesinde Silah Kaçakçılığı Engellendi

Bölgede yaşayan vatandaşların yaptığı ihbar neticesinde Emniyet ekipleri silah kaçakçılığı yapan aracı takibine aldı. Aracı belirli bir süre takip eden ekipler, çevre yolu üzerinde seyir halinde olan aracı durdurdu. Araç kontrol edildiğinde tam 78 adet tüfeğin araçla bir yere götürüldüğü tespit edildi. Aracın sürücüsü ve yanındaki arkadaşı M.A.E. ve M.G. isimli şahıslar ifadeleri alınmak üzere Emniyete götürüldü.

Polisler tarafından 78 adet tüfekle ilgili yapılan inceleme neticesinde bazı tüfeklerin seri numaralarının kazındığı görüldü. Bir yerden çalındığından şüphelenilen tüfeklerin bir kısmında ise hiç seri numarası bulunmadığı anlaşıldı. Tüfeklerin satılmaya hazır bir şekilde kutulu olarak muhafaza edilmesi de dikkat çekti. Yakalanan tüfeklerin ne şekilde temin edildiği ve nereye götürüldüğü hakkında bilgi toplamaya çalışan polis ekiplerinin sorgulama işlemlerini titizlikle yürüttüğü belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER