NEÜ’de Uluslararası Dergilerde Yayın Yapma Eğitim Semineri düzenlendi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından, 54. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Uluslararası Dergilerde Yayın Yapma Eğitim Semineri gerçekleştirildi.Emerald Yayınevi’nin Türkiye...

NEÜ’de Uluslararası Dergilerde Yayın Yapma Eğitim Semineri düzenlendi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından, 54. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Uluslararası Dergilerde Yayın Yapma Eğitim Semineri gerçekleştirildi.

Emerald Yayınevi’nin Türkiye ve Orta Asya Temsilcisi Mine Tonta’nın konuşmacı olduğu programda “Bir makaleye nasıl başlanılmalı?, Makaleye uygun dergi seçmek için nelere dikkat edilmeli?, Makalenin bölümlerini nasıl inşa edilmeli?, Editörler makalelerde neye dikkat eder?, Hakemlerin beklentileri nelerdir?,” gibi sorulara cevap verildi. Yayın etiği ve online kaynakların kullanımı konularında da katılımcıların bilgilendirildiği program soru-cevap bölünün ardından sona erdi.

Programın ardından 54. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Necmettin Erbakan Üniversitesindeki akademisyenlerin kitaplarından oluşan sergi gezildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER