Kulis Meydanı - 10 Ekim 2019

Kulis Meydanı - 10 Ekim 2019

UĞURCAN ÇAKIR ONU HİÇ UNUTMADI

Şuanda Trabzonspor’u kurtaran adam yıllar önce futbola forvet olarak başladı.

Antalya’da doğan, İstanbul’da 12 yaşında Çekmeköyspor’da forvet olarak futbol hayatına başlayan Uğurcan Çakır,  Yamanspor’un altyapı antrenörlerinden Nizam hoca tarafından keşfedilerek kaleciğine ilk adımı atmıştı.

Tam 10 yıl sonra milli takım kampında Uğurcan Çakır kendisinin bugünlere gelmesinde ki en önemli etkenlerden olan Nizam hoca ile karşılaştı.

Uğurcan Çakır, “kaleciliğe başlamamda en büyük eneği olan Nizam hocam ile milli takımda buluştuk” dedi.

Bizler de Nizam hocaya, Trabzonspor’a ve Türk futboluna böyle bir kaliteyi kazandırdığı için teşekkür ederiz.
 

TRABZONSPOR’UN GERARD VE SHAKİRA’DAN BEKLENTİSİ

Trabzonspor’un keşanlı forma tanıtım filminin dünya çapında ses getirmesinde en önemli etken şüphesiz, Barcelona’nın dünyaca ünlü yıldızı Gerard Piqué olmuştu.

Trabzonspor’un muhteşem kurguyla hazırladığı reklam filmini paylaşarak milyonlara ulaşmasını sağlayan Gerard Piqué, Trabzonsporlu taraftarların da gönlünde ayrı bir yer kazandı.

Trabzonspor Kulübü’nün PR çalışmasına büyük katkı yapan Gerard Piqué’ye ve hayat arkadaşı ünlü şarkıcı Shakira’ya keşanlı forma gönderen Trabzonspor şimdi her iki ünlüden Trabzonspor’un keşanlı formasıyla çekilmiş fotoğraflarını beklemeye geçti. 

Trabzonspor’un yetkilileri, şuanda takımlarında forma giyen yıldız futbolcular ve eski yıldızlarını da araya sokarak Gerard Piqué’den Trabzonspor formaları ile çekilmiş fotoğrafları beklediklerini ilettiler.

Yakında dünyaca ünlü iki ismin üzerinde Trabzonspor’un formasıyla çekilmiş fotoğrafları görürsek şaşırmayın…

NE OLACAK BU ÜYELERİN HALİ?

Trabzonspor’da üyelikten çıkartılan çok sayıda Trabzonsporlu taraftar haklarını mahkemede aradı. Mahkemede, Trabzonsporlu üyeleri haklı buldu ve Trabzonspor Kulübü’nün üyeliklerini geri vermesi yönünde karar alındı.

Trabzonspor yönetimi ise kendilerini seçen üyeler hakkında mahkemenin verdiği kararı itiraz etmişti.

Şimdi üyelikten atılan üyeler her gün sormakta, “ne olacak bizim sonumuz?”

Bizler de yetkililere sormaktayız. Ama maalesef aldığımız cevap hep ortak. “bekleyip göreceğiz. Yargı süreci sonuna kadar devam edecek ve alınan karara herkes saygı duyacak.”

Ama şunu söyleyebiliriz ki, konuya hakim avukatlardan aldığımız bilgiye göre üyelikten atılan üyeler kulübe geri dönecek. Ya da kulübe yaptıkları ödemeler yasal faizleri ile beraber geri alınabilecek.

Aylardır süren bu sıkıntının faturası tabi ki, bu duruma sebep olan Hayrettin Hacısalihoğlu’na değil Trabzonspor Kulübü’ne kesilecek. 

TRABZON’DA GAZETECİLER İKİYE BÖLÜNÜYOR

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti 4 Nisan’da 4 adayın yarıştığı seçimde yeni başkanını seçmişti.

Ersen Küçük 68 oy alarak başkan seçilirken, rakipleri Halil İbrahim İleli 61 oy, Ahmet Külekçi 61 oy, Miraç Özyağcı ile 50 oy almıştı.

Üyeler tercihini Ersen Küçük’ten yana kullandı.

Özellikle genç nesil, genç başkanın arkasında sağlam durdu.

Fakat Ersen Küçük’ün başkanlığından ciddi şekilde rahatsızlık duyanlar da oldu. 

Şuanda Bekir Sami Emiroğlu’nun başını çektiği, Kenan Sarı, Can Sarı, Tahir Orhan, Rıza Altınsoy, Muhammet Mutlu, Hulisi Esercan gibi isimlerin de oluşumun içinde bulunduğu grup Ortahisar Gazeteciler Cemiyeti kurmak için girişimde bulundu.

Bu bölünme tabi ki, Trabzon basınına zarar verecektir.

Ortahisar Gazeteciler Cemiyeti’ne üye olanlar Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tüzüğüne göre üyelikten atılacaklar.

Cevat Kol’un da Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ne gazeteci olmayanların üye yapıldığı yönünde ciddi iddiaları bulunmakta. Bu konuda başkan Ersen Küçük’ün herkesi aydınlatacağından şüphemiz yok.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER