Kulis Meydanı - 20 Eylül 2019

Kulis Meydanı - 20 Eylül 2019

AYNI TAS AYNI HAMAM

Gençlerbirliği maçında Trabzonsporlu taraftarların tepkisini çeken orta sahada oluşan boşluk, Getafe karşısında da dikkat çekti. Aynı tas aynı hamam… Trabzon’da oynanan maçta “oluşan boşluğa şehir hastanesi yapılır…“ Şeklinde ince göndermede bulunan taraftarlar, Getafe maçında da aynı tabloyu gördü. Trabzonsporlu taraftarların yine büyük tepkisini çeken duruma ne zaman son verilecek merakla bekliyoruz. Bu arada Doğan Erdoğan’ın da forma giymesini isteyen taraftarlar büyük hayal kırıklığı yaşadı. Sonradan oyuna giren Doğan ile maça 11’de başlayan Doğan arasında büyük fark olduğu gözlendi. Trabzonspor’un son haftalarda oynadığı kötü futbol yönetim içerisinde de tepki çekti. Gerekli uyarılar yapılacak fakat Ünal Karaman’a tam destek verilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

DOZER CEMİL EFSANESİ DAHA İYİ ANLATILMALI

Trabzonspor medya birimi muhteşem işlere imza atıyor. Eminiz ki atmaya da devam edecekler. 2019-2020 sezonuna adını veren Cemil Usta’nın, Trabzonspor tarihine nasıl geçtiği bütün dünyaya gösterilmeli diye düşünüyoruz. Bunu da en güzel ve çok ses getirecek şekilde yaparsa, yine Trabzonspor medya birimi yapar. Arafilboylu Dozer Cemil, kulübün parası olmadığı için eşinin bileziklerini satarak takımı deplasmana götüren, sahada verdiği ruhu ile 'Ben Trabzonspor kaptanıyım, başka bir takımda başka kaptanın arkasında sahaya çıkamam' diyerek gösterdiği aidiyet duygusu ile şüphesiz Türk futboluna da örnek bir futbolcu olmuştu. Bu duruş, bütün dünyaya örnek olmalı. Sadece para için topun peşinde koşanlara da biraz ders verilmeli diye düşünüyoruz.

YENİ MÜDÜRÜN TRABZONSPOR İLE BAĞLARI

Trabzon’un yeni emniyet müdürü Adıyaman’dan geliyor. Resmi olarak açıklanan yeni müdürün Trabzonspor ile de yakın bağları bulunuyor. Ahmet Ağaoğlu ve Ünal Karaman ile iyi ilişkileri olan yeni emniyet Müdürü Metin Alper’e görevinde başarılar diliyoruz. Umarız ayağı Trabzonspor’umuza uğurlu gelir. 2012 yılında Sivas’tan sonra Trabzon’a gelmeyi çok isteyen Emniyet Müdürü, 7 sene sonra muradına erdi. Trabzon’umuz için hayırlı uğurlu olsun. Bu arada Adıyaman halkı da Emniyet Müdürü’nün ayrılışından dolayı çok üzgün. Orada bıraktığı izler oldukça güzel olsa gerek.

FINDIK FİYATLARI NE OLACAK?

Trabzon’da fındık hasadı sona erdi. Fındığı toplarken fiyatını öğrenen üreticiler büyük hayal kırıklığı yaşıyor. 17-18 TL olarak fındığını satacağını düşünenler, 12-13 lira gibi rakamlar ile karşılaşıyor. Dediler ki,” fındık fiyatları çıkar. Herkes satıp gitsin kesin çıkar. Bekletelim 20 lira olur.” Biraz araştırmasını yaptık ve öğrendik ki durum daha da kötüye gidebilir. Ama ilk açıklandığı fiyatları daha kolay kolay göremez. Bizden uyarması, fındığınızı daha fazla bekletmeyin. Fındık fiyatı 11 ile 15 lira arasında oynayacaktır.

TRABZON’A YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ

Trabzon Pazarkapı’da ortaya çıkan bir görüntü sosyal medyada günlerdir paylaşılıyor, tepki çekiyor. Tarihi bir yapının içerisine yerleştirilen elektrik panosu, yerli halkın tepkisini çektiği kadar. Şehre ziyaret amaçlı gelen ve tarihi yapılarla fotoğraf çektiren turistlerin de şaşırtıyor. Elektrik panosunun tarihi yapıya verdiği zarar ve kötü görüntü sebebiyle çok sayıda şikayet dilekçesi verilmesine rağmen gerekenin yapılmadığını öğrendik. Ne diyelim umarız en kısa zamanda, bu çirkin görüntü ortadan kalkar. Kalkar da ağlanacak halimize, gülmeyiz!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER