Kulis Meydanı - 20.02.2022

Trabzonspor ve Trabzon'dan dan çok özel bilgiler her gün Kulis Meydanı'nda sizlerle...

KULİS MEYDANI 20.02.2022, 01:15 20.02.2022, 07:55
Kulis Meydanı - 20.02.2022

Haber TS Alanya’da

Trabzonspor nerede, HaberTS orada” ilkesiyle yayın hayatını sürdüren HaberTS, her hafta olduğu gibi bu hafta da Trabzonspor’u adım adım takip etme ilkesini sürdürdü. Daha önce çetin kış şartlarında Sivas’a kara yolu ile yolculuk yapan Haber TS ekibi yaşadığı maceralı yolculuklara Galatasaray maçını okurlarına ve izleyicilerine perde arkası gelişmeleri ile sunarken de devam etti. Trabzonspor’un bugün oynayacağı Alanyaspor maçı için uçak saatlerinin uygun olmaması nedeniyle kara yolu ile 19 saatlik yolculuktan sonra Antalya’ya giden HaberTS ekibi maç öncesi ve sonrasında yapacağı özel yayınlarla maç önü ve sonrasını detaylarıyla birlikte gerek görsel, gerekse yazılı olarak duyuracak. Bu zorlu deplasmanda HaberTS ailesinden Ali Çil’in yanı sıra Editör Ezgi Alp ile Yeni Şafak Gazetesi spor yazarı ve Haber TS yorumcusu Ali Kemal Yazıcı, Bordo Mavili takımın Alanyaspor maçıyla ilgili detaylarını sizlerle paylaşacak.

Marek Hamsik gerçeği

Trabzonspor’un Sivasspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan başarılı oyuncusu Marek Hamsik’in sakatlığı devam ederken Alanyaspor maç kadrosunda yer almayan Bordo Mavili oyuncunun ülkesine gitmesinin perdesini HaberTS araladı. Son oynanan Konyaspor maçının 71. Dakikasında oyuna giren Hamsik, Alanyaspor maçı öncesinde yapılan antrenmanlarda ağrılarının artması nedeniyle kadroda yer almadı. Edinilen bilgiye göre Sivasspor maçında sakatlanmasından sonra Giresunspor maçında kadroda yer almayan Slovak oyuncu Galatasaray maçında oynamak için antrenmanlarda tempo arttırınca sakatlığının düzelme süreci uzadı ve bu nedenle Alanyaspor maçı kadrosunda yer almadı. Teknik Direktör Abdullah Avcı ile görüşen Hamsik, aldığı izinden sonra ülkesine gitti. Hamsik Pazartesi günü Trabzon’a dönerek antrenmanlarına yeniden başlayacak.

Alanya’da maç heyecanı yok

Daha önce Trabzonspor’un zorlu geçen Alanya deplasmanlarına oranla bugün oynanacak karşılaşma ilçede çok ta heyecan yaratmadı. İki gündür Alanya’da bulunan HaberTS ekibinin ilçede ki izlenimlerini maç sonrasında sizlerle paylaşacağız fakat birkaç not verelim istedik. Öncelikle Alanya’ya giden Trabzonspor taraftarlarının maça girme ihtimalini düşünerek bilet alma taleplerini Alanyaspor yönetimi geri çevirirken Antalya ve çevresinde bulunan Bordo Mavili taraftarların daha önceleri aldığı Alanyaspor pasolig kartlarına yükleme yaparak Alanyaspor tribünlerinde yer alacağı duyumunu aldık. Bunun yanı sıra daha önce Alanyaspor paso lig kartı alıp rakiplerinin maçlarında Alanyaspor’u destekleyen Fenerbahçe, Galatasaray ile Beşiktaş taraftarlarının da bu maça ilgi göstermediklerini öğrendik.

Bravo İsmail

Trabzonspor’da istenileni veremediği için eleştirilerin odağında olan İsmail Köybaşı, saha içinde eleştiriliyor olsa da saha dışında ki davranışlarıyla örnek bir duruş sergiliyor. Forma şansı bulamamasına rağmen görev verilene kadar bekleyen görev verildiği takdirde elinden geleni yapmaya gayret eden Köybaşı, antrenmanlarda ekstra mesai harcayarak kendisini nasıl geliştireceğinin formüllerini arıyor. İsmail’i takdir etmek gereken esas husus ise dün Trabzonspor, Alanyaspor’a uğurlanırken fotoğraflandı. Ağrılarından dolayı kafilede yer almayan Köybaşı, tüm takımı tek tek motive ederek yola koydu, takım otobüsü tesislerden ayrılana kadar arkadaşlarına moral vermeyi ihmal etmedi. Eğer kendini futbol anlamında da Trabzonspor seviyesinde yeterli hale getirirse takımın vazgeçilmez oyuncularından biri olabilecek potansiyele ve aidiyet duygusuna sahip…

Yorumlar (0)