Kulis Meydanı - 5 Ekim 2019

Kulis Meydanı - 5 Ekim 2019

10 YAŞINDA TRİBÜNÜ 10 NUMARA COŞTURDU

Yayıncı kuruluş Beşiktaş derbisi öncesinde Trabzon sokaklarındaydı. Şahbazoğlu Köfte’nin orada parkta oynayan çocukları gördü ve mikrofon uzattılar. Aynı zamanda Trabzonspor’un U-10 takımında da oynayan Utku’nun yaptığı röportajda en büyük hayalinin Kuzey Tribününde taraftarlar ile beraber coşarak maç izlemek olduğunu açıkladı. Bunun üzerine Trabzonlu Gençler genç taraftara çağrı yaparak Basel maçına davet etti. Bizler de bu güzel anlara tanıklık ettik. Trabzonlu Gençler’in derneğinde oturup sohbet ederken genç Utku ailesiyle beraber geldi. Basel maçında tribünlere ilk üçlüyü kendinin çektireceğini öğrenince heyecanı daha da katlandı. Daha önce ailesiyle beraber VİP Tribünde izleyen Utku, sessiz sedasız maç izlemekten oldukça mutsuzdu. Öncelikle yayıncı kuruluşa bu genç taraftarın mutluluğuna vesile olmasından dolayı teşekkür ederiz. Bu şahane olayın baş aktörü olan Trabzonlu Gençler tribününe de kocaman bir alkış. Şimdi gelelim konunun ikinci boyutuna. Şimdi Trabzonspor’un altyapısında top koşturan Utku, umarız ilerde Trabzonspor’un değişilmez futbolcusu olur. Şunu net gördük ki, Utku Trabzonspor ile pazarlık yapmaz. Yüreğiyle oynar. Çünkü o tribünde dökülen terin, Trabzonspor taraftarının sevdasını canlı yaşayanlardan.

DOZER CEMİL'İN AİLESİ EVİNİN KAPILARINI AÇTI

TFF bu sezona Trabzon efsanesi Dozer Cemil lakaplı Cemil Usta'nın ismini verdi. 2019-2020 sezonuna adını veren Dozer Cemil’in unutulmaz bir anısı var, yıllardır dillerden dillere anlatılır. Yeni nesillere örnek olması istenir. Trabzonspor Kulübü’nü öyle sahiplenmiş bir efsaneydi ki o, eşinin bileziklerini bozdurarak takımı deplasmana götüren. İşte bileziklerini satarak Trabzonspor’un deplasman masraflarını karşılayan futbolcu eşi Serpil Usta. Eşinin sezona adının verilmesine vesile olan TFF’nin yönetim kurulu üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu’nu evinde misafir etti. Trabzonspor’un efsane kadrosunda yer alan Serdar Bali ve Trabzon’un saygın iş insanlarından Ali Şevki Çakıroğlu da bu davette yer aldı. Bu anlamlı ziyarette neler konuşuldu bilemiyoruz. Fakat aldığımız fotoğraf karesiyle bizi yıllar öncesine götüren, cefakar annemizin ellerinden öpüyoruz. 


AHMET AĞAOĞLU SON İKİ YEMEĞE KATILMADI

Trabzonspor’un İspanya’da oynadığı Getafe maçı öncesi dostluk yemeği gerçekleşmişti. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nu İspanya’da olmasına rağmen bu yemekte göremedik. Sonuçta yemeğe Getafe başkanı Ángel Torres Sánchez bu yemeğe katılmıştı. Geldik Basel maçına, bu sefer evinde misafirini ağırlayan Trabzonspor’un dostluk yemeği vardı. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nu Trabzon’da olmasına rağmen, Basel’e verilen dostluk yemeğinde de göremedik. Bazı Trabzonsporlu taraftarların da dikkatinden kaçmamış bu görüntü. Trabzonsporlu taraftarların kimisi “Mehmet Yiğit Alp varken başkana ne gerek var” diyordu kimisi de “fotoğrafı başkan çekiyordur” diyerek ince mesaj veriyordu. Dikkatimizi çekti paylaşalım istedik. 


HELAL OLSUN SANA YALÇIN ÇETİN

Trabzonsporlu taraftarlar takımlarının maçlarını anlatan spikerler konusunda oldukça dertliydi. Basel maçında Trabzonsporlu taraftarların hem gözünün hem de kulağının pası silinen bir an vardı. Abdulkadir Parmak’ın attığı harika golü, televizyondan izleyen seyirciye muhteşem aktaran Yalçın Çetin’e Trabzonsporlu taraftarlar da hak ettiği değeri gösterdi. Bizler de özlemiştik Trabzonspor’un maçlarını böyle yürekten anlatan, heyecanına ortak olan spikerleri. Yalçın Çetin’de Trabzonsporlu taraftarların ilgisine,” Beni tanıyanlar duygusal yönümü bilir. 28 yıldır sürdürmeye çalıştığım meslegimde de temel ilkem bu. Duygunun olmadığı yer havasız ortam gibidir. Eksiklerim çoktur ancak kendimle barışığım. Dünden beri harika iletiler gönderen tüm futbolseverlere teşekkürü borç bilirim.” Paylaşımıyla cevap verdi.  Yalçın Çetin’in Trabzonspor’un nice maçlarını anlatması dileğiyle.


FIRAT KORKMAZ'DAN KEMAL ONUR SEVİNÇ'E

Aslen Mersin/Tarsuslu olan ve Trabzonspor taraftarlığı ile tanınan tiyatro sanatçısı Fırat Korkmaz, bu sezon için hazırladığı yeni tiyatro oyunu hakkında bilgi verdi. Yeni tiyatro oyununda “kanser”i ele aldığını belirten Korkmaz, “Kayıp Tebessüm” adını verdiği oyununu 2017 yılında kaybettiğimiz minik taraftarımız Kemal Onur Sevinç’e atfettiğini dile getirdi: 

 “Bu sezon için yeni bir oyun hazırlıyorum; yazım sürecindeyim. İsmi “Kayıp Tebessüm”. “Kanser”i her yönüyle ele aldığım trajik bir oyun. “Kayıp Tebessüm”ü kanserden küçük yaşta yitirdiğimiz taraftarımız Kemal Onur Sevinç’e atfettim. Oyunda keza Kazım Koyuncu’yu da anacağız. “Yağmur Çocuk” isimli Otizm farkındalığı oyunumda oluşturduğum “Trabzonsporlu Temel” karakteri bu oyunda yine olacak. Kanseri, önleyici çalışmaları, Mersin’de hastanelerin onkoloji servislerinde tedavi gören kanser hastalarının ihtiyaçlarını karşılayan, onları eğlendirmeye yönelik faaliyetlerde bulunan “Tebessüm Gönüllüleri” isimli gönüllülerden oluşan topluluğu anlatıyorum oyunda. Biz Çernobil’den çok çektik, kanserden çok öldük. Hem yitip giden canlarımızı hatırlamak, hem de bir farkındalık oluşturmak adına kısmetse bu sezon “Kayıp Tebessüm” isimli oyunumu sahneleyeceğiz.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER