Bakan Ersoy, Moskova’daki Türkiye Festivali’ne katılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Rusya’nın başkenti Moskova’da bu yıl ikincisi düzenlenecek ‘Türkiye Festivali’ne katılacak.Rusya’nın başkenti Moskova’da bu yıl ikincisi düzenlenecek ‘Türkiye Festivali’nin programı yayımlandı....

Bakan Ersoy, Moskova’daki Türkiye Festivali’ne katılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Rusya’nın başkenti Moskova’da bu yıl ikincisi düzenlenecek ‘Türkiye Festivali’ne katılacak.

Rusya’nın başkenti Moskova’da bu yıl ikincisi düzenlenecek ‘Türkiye Festivali’nin programı yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Türkiye Festivali’ne katılarak turizmcileri yalnız bırakmayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) koordinasyonunda, TÜRSAB başta olmak üzere turizm STK’ları, valilikler, belediye başkanlıkları, kalkınma ajanslarının katkıları ve özel sektörün katılımıyla organize edilen Türkiye Festivali’nin ikincisi 10-12 Ağustos tarihlerinde Moskova’da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin Rusya pazarındaki tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan Türkiye Festivali için Türk turizmciler Moskova’ya akın edecek. Üç gün boyunca değişik aktivitelerle Rus halkı ile buluşacak olan Türk turizmciler, Rusya pazarındaki payını korumak ve bu payı daha da yukarıya taşımak için yoğun mesai harcayacak. Türk turizmcilerin Moskova çıkarmasına sahne olacak Türkiye Festivali’ne Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Rus parlamenterler de katılacak. Diğer yandan Rusya Otelciler ve Restorancılar Derneği yöneticileri de açılış programında yer alacak.

Festivalde ziyaretçi rekoru hedefleniyor

Türkiye ve Rusya Federasyonu ilişkilerine katkı sağlamak, Türk kültürünün Rusya Federasyonu’ndaki tanıtımına destek olmak, Türkiye’deki turistik mekanları tanıtmak, Türkiye’nin ticari ürünlerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve Türk misafirperverliğinden örnekler sunmayı amaçlayan Türkiye Festivali, bu sene ziyaretçi rekoru kırmayı hedefliyor. Geçen sene 153 bin kişinin ziyaret ettiği Türkiye Festivali’ne bu sene daha fazla ziyaretçi bekleniyor. Geçen sene organize edilen festival, başta Moskova olmak üzere Rusya’da büyük ses getirdi. İlk kez yapılmasına rağmen geçen sene 153 bin ziyaretçi ağırlayan festivalin bilinirliğinin artmasıyla ziyaret edenlerin sayısında bu sene artış bekleniyor.

Bakan Ersoy, turizmcileri yalnız bırakmayacak

Geçen sene büyük ilgi gören Türkiye Festivali, Rus halkının Türkiye’ye karşı ilgisini de gözler önüne serdi. Rusya’da Türkiye’ye ilgiyi artırmak isteyen turizmciler Türkiye Festivali’ndeki yerlerini alarak Türkiye’nin tanıtımına önemli katkı sağlayacak. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Türkiye Festivali’nde turizmcilere moral verecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER