Balık fiyatları borsa gibi

Hava sıcaklılarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve beklenen balık miktarının pazara inmemesi balık fiyatlarında günlük değişiklikler olmasına neden oluyor.Kütahya’nın Şaphane ilçesinde her hafta balık satan Ali Osman Ölmez,...

Balık fiyatları borsa gibi

Hava sıcaklılarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve beklenen balık miktarının pazara inmemesi balık fiyatlarında günlük değişiklikler olmasına neden oluyor.

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde her hafta balık satan Ali Osman Ölmez, ’’Kefal balığını geçen hafta 10 liraya satıyorduk bu hafta kilosu 15 lira oldu. Aynı şekilde hamsi balığında inişli çıkışlı bir fiyat izliyoruz. Toptan aldığımız yerlerden geliş fiyatına göre fiyat belirliyoruz. Geçen hafta 15 liraya sattığımız hamsi balığı bu hafta 12 lira. Sardalya balığını 7 liraya, palamut balığını 12 liraya, tavuk balığını 10 liraya satıyoruz. Balık fiyatları bu günlerde borsa gibi oldu. Havaların soğumasını temenni ediyoruz. Aksi halde balık fiyatlarının yükselmesi kaçınılmaz’’ diye konuştu. (YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER