Ateist Olan Türk Ünlüler

Her insanın farklı bir yaşam tarzı olduğu gibi inanışları da farklılık göstermekte. Bu durum elbette ünlüler içinde geçerli. İşte, Ateist Olan Türk Ünlüler

Ateist Olan Türk Ünlüler

Her insanın farklı bir yaşam tarzı olduğu gibi inanışları da farklılık göstermekte. Bu durum elbette ünlüler içinde geçerli. Bugün sizlere Ateist Olan Türk Ünlüler konusunda bilgi vermek istiyoruz. 

İlyas Salman 

İlyas Salman, alkollü araç kullanırken yakalanmasının ardından bir galaya gittiğinde arkadaşının çok içmişsin demesi üzerine "Evet içtim. Ben 60-70 yıllığına dünyadayım. Boş bir beyinle 62 bin yıl yaşayacağıma dünyayı tanıya tanıya yaşamak için bana bir yıl yeter. Ben ateistin tekiyim. Kendi yarattığım şeye tapacak kadar salak değilim." dedi.

İsmet Berkan 

Radikal gazetesi yayın yönetmenliğini üstlenen İsmet Berkan; 

“Oysa, bilimsel metodoloji açısından Tanrı bir teoremdir; ileri sürülmüş ama kanıtlanmamış bir iddia. Bunu söyleyince hemen karşı çıkanlar olacaktır: ‘Peki yokluğunu kanıtlayabilir misiniz?’ Bu bir totolojidir; Tanrı’nın yokluğunu kanıtlamaya gerek yok. Varlığını kanıtlamak ya da kanıtlayamamak aynı kapıya çıkar.” dedi. 

Levent Üzümcü 

Evrimi destekleyen bir videoda rol aldı ve evrime inandığını açıkladı. Ve inancı olan insanların hepsinin cahil olduğunu söyledi.

Ali Nesin 

Matematik profesörü olan Ali Nesin;

 “Hiçbir tanrıya ya da tanrısal güce inanmam. Öldükten sonra sadece ve sadece toprak olacağıma inanırım. Ne varsa bu dünyada var yani…”dedi

Aziz Nesin 

Yazar ve Şair olan Aziz Nesin; 

"Ben Müslümanlara hoşgörüyle bakıyorum. Yalnız Müslümanlara değil Hristiyanlara da, bütün dinlere hoşgörü ile bakıyorum. İsterse puta tapsın ona da, isterse doğaya tapsın ona da hoşgörüyle bakıyorum ve bakılmasını istiyorum.” dedi. 

Celal Şengör 

Jeoloji profesörü olan Celal Şengör Ahmet Hakan'a yazdığı bir mektupta; 

 “Ben bir ateistim. Tüm dinlerin insanlığa büyük zararlar verdikleri kanaatindeyim.” dedi. 

Ayşe Hür

Ayşe Hür tarafından söylenen sözler şu şekilde;

 ”Atatürk’e ateist diyorsam bu bir iltifattır,” . Hür, bu açıklamasıyla birlikte ateist olduğunu da itiraf etti1

Adalet Ağaoğlu 

Adalet Ağaoğlu şu sözlerle dikkati çekmiştir. 

 “Allah’a inanmıyorum, cenaze istemem. Beni yakın, küllerim savrulsun”  dedi. 

Pelin Batu

 “Ateistim ama, çoğu insandan dindarım” dedi. 

Daha bir çok dine inanmayan ateist sanatçımız, yazarımız, şairimiz ya da ünlümüz olsa da sizlere bir kısmından bahsettik. Sizin de eklemek istedikleriniz var ise yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 12:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Jason statham
Jason statham - 2 ay Önce

Ne olursan ol... ister ateist istersen son derece mükemmel bir Allah inancı olan birisi...buna kimse barikat koyamaz...fakat bunlarıda göz önünde bulundurmanın bir manası yok...neye inanırsan inan istersen inkar et ama içinde yaşa...bütün insanlığa duyurmanın size ne gibi bir faydası var

SIRADAKİ HABER