Deniz Çakır'ın ifadesi açıklandı!

Oyuncu Deniz Çakır, tesettürlü birkaç kadına hakaret ettiği suçlamasından dolayı ifade verdi.

Deniz Çakır'ın ifadesi açıklandı!

Deniz Çakır, tesettürlü kadınlara arkadaşları ile oturduğu kafede hakaret ettiği iddiası ile bugün İstanbul'da ifade verdi. Kendisi hakkında ortaya atılan iftiraların gerçekdışı olduğunu ve kendisinin sosyal projelerde bulunarak, insanların dini, dili, cinsiyet ve cinsel yönelimleri, tercihleri, renkleri ve dilleri ile insanları yargılamadığını aksine destek olduğunu açıklayan Deniz Çakır, ''hakkımda ortaya atılanlar gerçekdışı'' dedi.

Oyuncu Deniz Çakır, hakkında geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Bu faşistliğin en dik alasıdır'' ifadelerine yanıt vermeyen Deniz Çakır, kendisinin hakarette bulunmadığını ve kafede olan bitenden kamera kayıtları ve çalışanların bilgisinin olduğunu açıkladı.

Deniz Çakır'ın basın açıklaması yaptı

"Kadınların ısrarla fotoğraflarını aldığımızı söylemeleri nedeniyle telefonu hızlıca masaya koyduğumda camı kırıldı. Sonrasında konu kapandı. Yarım saat sakin oturduktan sonra ayrıldım. Ayrılırken herhangi bir tartışma ya da olay çıkmadı. Kesinlikle anlattıklarım dışında kafeye girerken bu kadınlara bakarak alay eder tarzda euzü besmele çekip jest ve mimik hareketi yapmadım. Zaten bu kadınlar benden sonra kafeye geldiler. Yine bu kadınlara bağırarak 'Ben Atatürkçü'yüm, burası Atatürk Türkiye'si Arabistan değil. Siz Arabistan'a, İran'a gideceksiniz' şeklinde herhangi bir cümle de kullanmadım. Tüm hayatım boyunca ayrımcılık yapılmasına karşı durmuş bayanlar ile ilgili sosyal destek projelerinde yer almış bir insanım. Böyle bir konudan dolayı ifade vermek zorunda bırakıldığım için çok üzgünüm.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER