Merve Büyüksaraç'a 25 bin TL tazminat cezası!

Merve Büyüksaraç, Survivor yarışması hakkında 2012 yılındaki iddialarından sonra Acun Ilıcalı tarafından dava edilmişti.

Merve Büyüksaraç'a 25 bin TL tazminat cezası!

Acun Ilıcalı'nın tazminat davası açtığı Merve Büyüksaraç 25 bin TL tazminata mahkum edildi. Acun Ilıcalı'nın açtığı davanın görüldüğü duruşmada 25 bin TL tazminat ödemesine karar verilen Merve Büyüksaraç, Survivor yarışmasına katıldıktan sonra cildinin bozulduğunu ve yarışmada kurgu olduğunu açıklayarak, yarışmanın belirli bir formatta geçtiğini ve yarışmacılara kimi yazmaları gerektiği ve her gün istedikleri yemeklerin verildiğini iddia etmişti. Noter olmadığını ve gönderilen SMS'lerin nereye ve kime gittiğinin belli olmadığını iddia etmişti.

Merve Büyüksaraç'a dava açmıştı

Acun Ilıcalı ise avukatları vasıtası ile Merve Büyüksaraç hakkında iftira attığını ve yarışmada noterin olduğunu ve noter onaylı olarak sonuç çıktığını açıklamıştı. Merve Büyüksaraç hakkında iftira attığını, yarışmada kimseye özel olarak yemek ve sigara verilmediğini açıklayan Acun Ilıcalı, haklı olduğunu ve davayı kazanmak için delilleri sunacaklarını açıklamıştı.

Merve Büyüksaraç dönemin Başbakanı Erdoğan hakkında sosyal medya sitesinden hakaret etmiş ve mahkeme tarafından hakkında 1 yıl 2 ay 7 gün hapis cezası verilmiş, ceza ertelenmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER