Semicenk Kimdir?

Semicenk, O Ses Türkiye yarışması ile beraber yıldızı parlayan türk rap şarkıcıdır...

MAGAZİN 28.05.2022, 00:49 28.05.2022, 10:14
Semicenk Kimdir?

Semicenk, O Ses Türkiye yarışması ile beraber yıldızı parlayan türk rap şarkıcıdır. 2019 yılında katıldığı O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyelerini döndürmeyi başarmış ve Hadise’nin takımında yarı filane kadar yükselmiştir. Ardından müzik çalışmalarına hız veren genç şarkıcı “Düşer Aklıma” şarkısı ile beklediği çıkışı yakalamıştır.

Semicenk Hayatı, Gerçek Adı Nedir?

Semicenk, gerçek adı Cenk Baş olan genç şarkıcılardan biridir. Rap müzik tarzını benimseyen ve kendi yorumuyla harmanlayan şarkıcı Semicenk, kaç yaşında olduğu merak edilse de henüz yaşına dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Müzik çalışmalarına Youtube platformundan başlayan Cenk Baş, ilk şarkısı olan “Düşer Aklıma” parçasını Aralık 2021’de çıkarmıştır. Kısa sürede 20 milyon izlenimi aşarak Spotify listelerinde de ilk 10’a giren parça şarkıcının çıkış parçasıdır.

Yarışmaya Ordu ilinden katıldığını belirten Cenk Baş’ın Ordulu olduğu tahmin edilmektedir. 2010’lu yılların başlarında Ordu ve çevresinde sahne almaya başladığı bilinmektedir.

Semicenk Şarkıları

Semicenk adıyla tanınan şarkıcı Cenk Baş, tok ve akıcı sesiyle seslendirdiği şarkıları ile hayran kitlesini katlamayı başarmıştır. Henüz az sayıda şarkıya imza atmasına rağmen çalışmaları merakla beklenmektedir.

Düşer Aklıma” ile dikkatleri çeken başarılı şarkıcı şarkı çalışmalarına devam etmiş ve 2022 yılına hızlı giriş sağlamıştır. Funda Arar ile birlikte seslendirdiği “Al Sevgilim” adlı parçası müzik listelerinde trendlere girmeyi başarmıştır. Klip çekiminde Funda Arar ile birlikte rol alan şarkıcının devam çalışması ise “Herkes Gibisin” olmuştur. “Herkes Gibisin” şarkısı ile Semicenk şarkı sözü yazma ve besteleme konusunda da takdir kazanmıştır.

Sen Kaldın” şarkısı  Semicenk’in rapçi Aziz ile birlikte söz ve müziğine imza attığı şarkıdır. Şarkıcının son çalışması EVA RECORDS etiketiyle çıkardığı ve Netd müzikte yayınlanan “Kalbim UsandıSemicenk’in önceki şarkılarından farklı olarak slow tarzda yapılmıştır. Sözleri Hosrov Mehemmedzade, bestesi ise Pouya Raiyan’a ait olan şarkıda  şarkıcının ses tınısı ile Müslüm Gürses tınısının birbirine çok benzediği sıklıkla dile getirilmiştir.

Semicenk Şarkıları İndirme

Semicenk şarkıları hayranları tarafından sıklıkla indir ve dinle şeklinde aratılmaktadır. Şarkıcının şarkıları arasında en beğenilen “Düşer Aklıma” olmak üzere “Herkes Gibisin” ve diğerleri de sıklıkla aranmış ve dinlenmiştir.

Müzik listelerinde yaptığı çalışmalarla liste başına yerleşmeyi başaran şarkısı hakkında sıklıkla Semicenk şarkıları indir sorguları yapılmaktadır. Aynı şekilde “Semicenk Herkes Gibisin indir” sorgusu ciddi oranda artmıştır.

Şarkı indirmek için kullanılan uygulamanın yada ziyaret edilen web sitesinin kaliteli ve güvenli hizmet vermesi çok önemlidir. Kimi sitelerin aşırı reklam ve kısaltılmış linkler sebebiyle ziyaretçilerini bezdirdiği aşikardır.

Mp3Semti adlı mp3 indir sitesi  ziyaretçilerine kaliteli, güvenli ve reklamsız hizmet vermeye özen göstermektedir. Sitede aradığınız şarkıcıyı veya şarkıyı kolaylıkla bulabilir, hızlı şekilde dinleyebilir ve dilerseniz indirebilirsiniz.

Yorumlar (0)