Kreş, çocuklarına okul öncesi eğitim aldırmak isteyen ailelerin ilk tercihi oluyor. Her çocuk özeldir ve bunun için özel bir eğitim hakkı vardır. Kreş, çocuğun sosyal bir birey olmasını hızlandırırken alacağı eğitimde kreşin kalitesine göre belirlenir. Bunun için iyi bir kreş seçimi çok önemlidir.

Çocuklar farklı yaşta farklı öğrenme kabiliyetine sahiptir. Öğrendikleri yaşamlarına etki ederken yanlış öğrendikleri bir şeyin hayatlarını olumsuz etkileme ihtimali çok yüksektir. Kreşler çocuğun kendi karakterini keşfetmesi ve yeteneklerini ortaya çıkarabilmesi için çok önemlidir. 

Maltepe kreş eğitim kurumları çocukların eğitim süreçlerini en doğru şekilde yönetebilmesi için onlara gerekli desteği verecektir. Çocuk, kendini tanıdıkça ve yapabildiklerinin farkına varacak, kendine olan güvenini kazandıkça da hayata hazırlaması daha kolay olacaktır.

Okul öncesi eğitim, çocuğun 0 ile 72 ay arasındaki sürecinde önemlidir. Çocuk bu sürenin sonunda artık eğitimin ilk aşaması olan anaokuluna geçeceğinden dolayı alacağı eğitim onun okul hayatını da yakından etkileyecektir. Bir çocuk anaokuluna gitmeden önce kreşe gittiğinde bu onun okuldayken paylaşmayı öğrenmelidir.

Okul Öncesinde Eğitim Gerekli mi?

Maltepe okul öncesi çocukların her yaşta eğitime ihtiyacı olduğunun bilincindedir. Bunun için okul öncesinde eğitimin ne kadar önemli olduğunu her platformda anlatmaya çalışmıştır. Çocuk okul öncesindeki kreş döneminde alacağı eğitim sayesinde daha fazla beceri sahibi olur. Bu da kreş eğitimi almamış bir çocukla almış bir çocuk arasındaki farkın açık ve net görünmesine imkan sağlar.

Okul öncesinde eğitim almış çocuklar özellikle ilkokul döneminde daha rahat ederler. Çocuk birinci sınıfa gittiğinde arkadaş grubuna, okuma yazmaya, paylaşmaya ve kendini ifade etmeye hazır olacaktır.

Okul öncesi eğitim almış çocuklar çok daha hızlı sosyalleşebilir. Doğal olarak bu da onun okulu daha fazla sevmesine imkan sağlar. Çocuk bu dönemde kendi öz bakımını kazanmış olacağından aileye ihtiyaçta ortadan kalkmış olur.

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı! KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı!

Dragos Küçük Şeyler Anaokulu Maltepe’de iyi bir kreş arayan aileler için en doğru seçim olacaktır. Maltepe 0-2 yaş kreş için Dragos Küçük Şeyler anaokulu ile iletişime geçtiğinizde çocuğunuza en uygun ortam hazırlanmış olacaktır.

Dragos Küçük Şeyler Anaokulu, özgün temelli eğitim sistemi ile çocuklara bilim ve sanat temelli eğitim vermektedir. Maltepe anaokulu ve Maltepe kreş arayışındaysanız https://dragos.kucukseyler.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.