Arkadaş Katili 3 Afgan Polisten Kaçamadı

Geçtiğimiz hafta Manisa’da cansız bedeni bulunan bir Afganistanlıyla ilgili polisin başlattığı çalışmalar sonuç verdi. Kendi arkadaşlarını öldürerek dereye attıkları tespit edilen 3 Afgan kıskıvrak yakalandı.

Arkadaş Katili 3 Afgan Polisten Kaçamadı

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde meydana gelen olayda 28 yaşındaki Mojibullah Azizi isimli şahsın cansız bedeni bulunduktan sonra emniyet güçleri soruşturma başlatmış ve katillerin peşine düşmüştü. Emniyetin yaptığı geniş çaplı soruşturmada onlarca MOBESE kamera görüntüsü, araç kiralama dökümleri, çevredeki güvenlik kameraları ve birçok diğer bilgi takibe alındı. Nihayetinde öldürülen Afgan gencin, 5 arkadaşının cinayetine kurban gittiği anlaşıldı.

Kimlik bilgileri tespit edilen 5 Afgan’ı yakalama çalışmaları başlatıldıktan kısa bir süre sonra 2 Afgan zanlı Yozgat’ta yakalandı. Kendilerine yurt dışına kaçabilmek için sahte pasaport çıkarttıkları tespit edilen zanlılar adliyeye sevk edildi. Zanlılardan bir tanesi ise olayın yaşandığı Manisa şehrinin merkezinde yakalandı.

Adliyeye sevk edilen 3 zanlı çıkarıldıkları mahkeme tarafından cezaevine gönderildi. Olaya karıştıkları belirlenen diğer 2 zanlıyla ilgili arama çalışmaları ise sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 00:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER