Niğde’de 60 Bin Kişilik Aşure Bereketi

Niğde Belediyesi mübarek Muharrem ayı dolayısıyla okullarda, cami çıkışlarında, pazar yerlerinde ve şehrin farklı noktalarında 60 bin kişilik aşure ikramında bulundu.40 farklı noktada 60 bin kişilik aşurenin ikram edildiği programlara...

Niğde’de 60 Bin Kişilik Aşure Bereketi

Niğde Belediyesi mübarek Muharrem ayı dolayısıyla okullarda, cami çıkışlarında, pazar yerlerinde ve şehrin farklı noktalarında 60 bin kişilik aşure ikramında bulundu.

40 farklı noktada 60 bin kişilik aşurenin ikram edildiği programlara vatandaşın katılımı yoğun oldu. Aşure dağıtımı için gittiği okullarda öğrencilerin coşku ve heyecanıyla karşılaşan Belediye Başkanı Rifat Özkan miniklerin yoğun ilgisine uğradı. Belediye Başkanı Özkan’ın kendi elleriyle aşure ikram ettiği noktalarda vatandaş ikramdan dolayı Başkan Özkan’a teşekkürlerini iletti.

Aşure ikram ederken vatandaşın Muharrem ayını kutlayan Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Hicrî Senenin ilk ayı olan Muharrem ayının bereket ve faziletinden yararlanmak adına dolu dolu yaşamanın ve hemşerilerimize yaşatmanın gayreti içerisinde aşure ikramlarımızı düzenlediğimiz program dahilinde okullarımızda ve ilimizin çeşitli bölgelerinde sürdürdük. Nazik karşılamalarından dolayı okul yönetimlerimize ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER