CHP, Ayvalık Belediye Başkanına Rozet Taktı

2019 seçimleri döneminde CHP'nin "hain" ilan ettiği başkana Kılıçdaroğlu gurur rozetini taktı.

POLİTİKA 21.10.2021, 08:25
CHP, Ayvalık Belediye Başkanına Rozet Taktı

2019 seçimleri döneminde CHP'nin "hain" ilan ettiği başkana Kılıçdaroğlu gurur rozetini taktı.

Bu gelişme pek çok kesim tarafından "çıkar uğruna ilkesiz siyaset" olarak nitelendirildi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, 2019 seçimlerinde CHP'den aday gösterilmeyi reddetmiş, seçimleri DP'den aday olarak girerek kazanmıştı. Böylece Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde ilk kez CHP'li olmayan bir belediye başkanı göreve başlamıştı.

O dönem Mesut Ergin'i hain ilan eden CHP, önceki gün transfer etti. Kemal Kılıçdaroğlu, Ergin'e CHP rozetini takarken, "Gururla takıyorum" dedi.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy Beldesi Belediye Başkanı olan Mesut Ergin, 2019 yerel seçimlerinde Ayvalık Belediye Başkan Adayı olmak istemiş. Bulunduğu DSP'den istifa ederek CHP'den seçime katılmak istemişti. Ancak CHP, seçimlere Rahmi Gençer ile girmeye karar vermişti. Mesut Ergin, o dönem DSP'den de veto yemiş, Demokrat Parti (DP) adayı olarak seçimlere katılmıştı. Seçimi 2019 yerel seçimlerinde kaybeden CHP, Ergin'i hain ilan etmişti. Ayvalık Belediye Başkanı Ergin, 8 ay önce DP'den de istifa etti.

CHP, Ergin'i özel olarak makamında ağırlayarak gurur rozetini taktı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin artık CHP üyesi.

Yorumlar (0)