FC Kopenhag, Türkiye Büyükelçisi fahri üyelik sundu

Danimarka Süper Ligi’nin önde gelen takımlarından FC Kopenhag, Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçisi Kenan İpek’e fahri üyelik sundu.Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçisi U. Kenan İpek’e, Danimarka Süper Ligi’nin önde gelen takımlarından...

FC Kopenhag, Türkiye Büyükelçisi fahri üyelik sundu

Danimarka Süper Ligi’nin önde gelen takımlarından FC Kopenhag, Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçisi Kenan İpek’e fahri üyelik sundu.

Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçisi U. Kenan İpek’e, Danimarka Süper Ligi’nin önde gelen takımlarından FC Kopenhag’ın fahri üyeliği takdim edildi. Kulübün kendi sahası olan ve Galatasaray’ın 2000 yılında UEFA Kupası’nı kazandığı stadyum Parken’de dün düzenlenen resepsiyonda kulüp yönetimi Büyükelçi İpek’e 10 Numaralı formayı verdi. Kulüp yöneticileri, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisinin kulübün fahri üyeliğini kabul etmesinin kendileri için büyük bir onur olduğunu, ilk defa bir büyükelçiye böyle bir üyelik verdiklerini, bundan memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

Büyükelçi İpek de, bu üyeliği büyük bir memnuniyetle kabul ettiğini, FC Kopenhag’ın başarılarını takip edeceğini, öte yandan bir Türk takımının son derece önemli bir başarıya imza atmış olduğu stadyumda bulunmanın ayrı bir heyecan verdiğini, önümüzdeki dönemde diğer birçok alanda olduğu gibi sporda da Türkiye ve Danimarka arasındaki ilişkilerin çeşitlendirilmesi ve daha da geliştirilmesi için çalışacağını vurguladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER