İçişleri Bakanından kaçak göçle mücadele açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu'dan kaçak göçle mücadeleye ilişkin açıklama...

İçişleri Bakanından kaçak göçle mücadele açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu'dan kaçak göçle mücadeleye ilişkin açıklama...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından kaçak göçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, "Türkiye'nin en güçlü olduğu konu, kaçak göçle mücadelesidir. Terörizm ve iç savaş sebebiyle topraklarında mağdur olan, çocuk yaşta katledilen insanlığa sahip çıkmasıdır." sözlerini kullandı.

Türkiye'nin henüz Batılı ülkeler göç sorununun farkında değilken, göçe kaynaklık eden ülkelerle geri gönderme anlaşmalarını yaptığını, düzensiz göç politikalarını oluşturduğunu belirten Bakan Soylu, şunları aktardı:

"Türkiye sınır duvarları, aydınlatmalar, elektro optik kuleler, sensörlü kameralar, optik gözetleyici araçlar, radar sistemleri, kanallar, insansız hava araçları ve insanlı keşif uçaklarıyla göçü yönetme hususunda dünyaya insanlık dersi vermektedir. Bazı komşularımızın mağdur göçmenlere yapılanlara ses çıkarmamasına, konuya yaklaşımlarına, iftira ve yalanlarına, her fırsatta ülkemizi kötüleyen sizlerine tanık oluyoruz. Bu durum bayrama yakışmaz. Türkiye, çevremizdeki coğrafyada tüm bu olup bitene rağmen göçü yönetmektedir. Türkiye, ecdadımıza, komşuluğumuza ve asil milletimize yakışanı yapmaktadır. Fitneye, fesata, düşmanlığa asla fırsat vermeyeceğiz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami
Sami - 1 hafta Önce

Kontrolsüz bir şekilde memleket mülteci akınına uğratılıyor sn. Bakan bu işin sonu yok edebiyat yaparak bu işin altından kalkamayız

SIRADAKİ HABER