İmamoğlu’nun Üzerine Çok Gidilmesi Ters Etki Yapar mı?

İmamoğlu’nun Üzerine Çok Gidilmesi Ters Etki Yapar mı?

İmamoğlu’nun Üzerine Çok Gidilmesi Ters Etki Yapar mı?

 

HaberTS- Haber Servisi- Türkiye yüksek nüfusa ve büyük bir oy oranına sahip ülkelerden bir tanesidir; bu kadar çok oy oranı ve seçimlerde sürprizler olunca patiler arası muhalefette ister istemez yükselmeye başlıyor. Ülkemiz de uzun bir süredir iktidarda olan ve neredeyse girdiği her seçimden büyük bir farkla ayrılan Ak parti ilke defa büyük bir farkla seçim kaybetmişti. Kaybedilen seçim yani bahsettiğimiz seçim, belediye seçimlerinde İstanbul büyükşehir belediye seçimiydi. İstanbul yaklaşık olarak Türkiye’nin 4 de 1 nüfusuna sahip bir şehit yani orada çıkan oy oranının cumhurbaşkanlık içinde bir önerisi olur. Sayım İmamoğlu ve sayın yıldırım seçimde karşı karşıya gelmişler ve seçimde kazanan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu olmuştu. Seçimde Sayın Binali yıldırım AKP adayı ve eski başbakan sıfatıyla seçime girmiş ve kaybetmişti. Bu seçimden sonra İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı sürekli medya önünde eleştirilmeye başlandı;  bu ak parti için ters etki yapar mı?

İmamoğlu cumhurbaşkanı adayı olur mu?

Önümüzde ki seçimlerde sayın cumhurbaşkanı karşısına Sayın İmamoğlu mu çıkacak? Sayın cumhurbaşkanı gelecek seçimde aday olarak kalacak gibi gözüküyor; girdiği her seçimde büyük bir farkla seçim kazanan sayın cumhurbaşkanının karşısına bu kez kuvvetli ve genç bir aday çıkarmak isteyen muhalefet kanadının adayı Sayın İmamoğlu olacak gibi gözüküyor ama CHP’de işler belli olmaz yani her an her şey yapılabilir. Bu bizim ve halkın beklentisi olarak söylediğimiz sözler; şu anda CHP içinde Ekrem İmamoğlu’ndan kuvvetli tek isim olarak görülen kişi Sayın Mansur Yavaş ama o aday olmayacağını açıkladı yani elde ki tek isim İstanbul büyükşehir belediye başkanı.

İyi bir kitle oluşturdu

 Sayın cumhurbaşkanımızda farkındadır ki eğer aday beklendiği gibi İmamoğlu olursa bugüne kadar karşısına çıkmış en kuvvetli aday olacaktır. Kader olarak da iki ismin benzerliğinin çok olması yine toplumun dikkatini çeken bazı noktalardır. Sayın Ekrem İmamoğlu da Türkiye’de yeni duyulan bir isim olmasına rağmen büyük bir oy oranı yakaladı; özellikle bu oyu karşısında eski bir başbakana karşı almış olması, onun halk tarafından benimsendiğinin de bir göstergesidir. Ak parti kanadında yanlış yapılan en büyük nokta İmamoğlu’na çok yüklenilmesidir.

Eleştirildikçe büyüyor

Eğer seçimlerde o olaylar yaşanmasa ve ak parti kanadı bu kadar yüklenmesiydi, Sayın İmamoğlu sadece bir belediye başkanı olurdu ama onun üstüne çok gidilmesi ve sonuçlarında iki kere kazanması ona kitle oluşturdu. Şimdi de sürekli büyükşehir belediye üstüne gidilmesi yeni bir kitle oluşturmaktan öte bir durum yaratmıyor ve bu sefer çok zeki bir insanla ak parti karşı karşıya kaldı. Dikkat ederseniz, hiçbir işine Sayın CHP genel başkanını karıştırmıyor; ikili diyalogdan kaçıyor ve kolay kolay polemiğe girmiyor. Bu seçimlerde ne olacağını kestirmek zor ama heyecan dolu bir seçim olacağı kesin duruyor. Tabi ki Sayın İmamoğlu aday olursa.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER