Rıdvan Dilmen'den Canlı Yayında Berat Albayrak ve Ali Koç Açıklaması

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un 15 Temmuz'da Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan ricada bulunduğunu açıkladı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un 'Devlet' ve 'Trabzonspor' ile ilgili söylemlerinin ardından Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Trabzonsporlu olması son günlerde başta sosyal medya olmak üzere, sarı-lacivertli camiada en çok konuşulan konulardan biri oldu. Rıdvan Dilmen, bu konuyla ilgili olarak canlı yayında açıklama yaptı.

Rıdvan Dilmen, NTV'deki canlı yayın sırasında "Berat Bey konusunu anlayamadım. Kraldan çok kralcılık çok tehlikeli. 15 Temmuz günü, Ali Koç, Berat Bey'den bir ricada bulundu, bir saat sonra halletti. UEFA'ya gönderilmesi gereken bir yazı vardı. Daha 20 gün önce yine yardım etti. Bunlar önemli konular, her şey de açıklanmaz." ifadelerini kullandı.

Ayrıa Rıdvan Dilmen "Eğer Cumhurbaşkanı futboldan elini çekerse, yarın öbür gün televizyonlarda hiçbir başkanı göremezsiniz. Borçları ödeyemezseniz ve sonra devlete geldiğinizde 'Bana ne derse' ne yapacaksınız? Cumhurbaşkanı olsam, 'Bana ne, ikide bir ihale bana kalıyor' derim. Ama Cumhurbaşkanı kindar değil, böyle bir şey yapmaz. Fenerbahçe'nin yapılandırmada taksitlere gelecek, ödeyemeyecekler, nereye gidecekler? Ben olsam yardım etmem. Hele şahıslara borçlar kalacak olursa, kimseyi bulamayacaklar. Ulaştırma Bakanı'na sitem ettim, yapmamalıydım. Bazı insanlar, 'Nasılsa bizim patronlar bunları sevmiyor' diyip gazı bir açıyor... İşte kraldan çok kralcı bunlar. Mesela dün Divan Kurulu toplantısından sonra dakika 1, '2010-2011 şampiyonu Trabzonspor' dedi sözleri gündem oluyor. Böyle bir atmosfer oluştu. Fenerbahçe maçında statta üzülerek bazı şeyler duydum. Vallahi Cumhurbaşkanı olsam yardım etmem." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MerNoire28
MerNoire28 - 8 ay Önce

Hani bu ülkede sadece Trabzonspor kollanıyordu devlet destek veriyordu şeytan kılıklı çakallar

Yaşar Ünal
Yaşar Ünal - 8 ay Önce

Merak etme Şeytandan Cumhurbaşkanı olmaz Cumhurbaşkanlık makamı rahmani olanlara yakışır şeytanlığa kafa yoranlara yakışmaz nokta.

Mazlum aslan
Mazlum aslan - 8 ay Önce

Yine yalakalığını konuşturmuş.

ilhan  eravsar
ilhan eravsar - 8 ay Önce

Devletin bakanına rica etmek ne demek! Siz bakandan daha mı büyük bir konumdasınız? Rica etmek bir başka emir vermekle aynı anlamı taşımaz mı? Kendilerini nasıl görüyorlar? Doğru bir ifade değil.

Yasar yildiz
Yasar yildiz - 8 ay Önce

Konus dogrulari adi bislikler