RIZA HOCAM TRABZONLU ENİŞTENİ "Tİ"YE ALMA DİKKATE AL

Rıza hocamız bir basın toplantısında Trabzonlu eniştesinden şu ifadeler ile bahsediyordu;

"Kız kardeşimin eşi Trabzonlu. Doktor ama futbolu bilmez. Eniştem bile takım yapıyor bana"

Dinledim… Tebessüm ederek dinledik.

Dün Fenerbahçe karşılaşmasında futbolu bilmediğini düşündüğün Trabzonlu enişten gibi, binlerce Trabzonsporlu Fenerbahçe maçında seni kurtardı.

İçinden neler geçti bilmiyorum bütün tribünler "Sosa… Sosa" diye bağırırken.

Sosa’yı oyuna almanı bekleyenlerin kimisi doktordu, kimisi kasap… Kimi de simit satıyordu…

Sana göre belki de hepsi futboldan anlamıyordu.

Ama hepsinin yağmur çamur demeden, ortak sevdası Trabzonspor’un peşinden tribünleri yıllardır dolduran futbolseverler olduğunu unutmamalısın.

Hocam futbolu, futbolcuyu tabi ki biz Trabzonlulardan iyi bilirsiniz.

Ama siz yine de Trabzonspor ile yatıp, Trabzonspor ile kalkan binlerce Trabzonspor taraftarını "ti"ye alıp "futboldan anlamaz" şeklinde görmek yerine, "Trabzon’un Trabzonspor’dan başka neyi var." diye düşünmelisin.

Trabzon’da her ağızdan farklı bir ses duyabilirsiniz. 

Kurulan takım hakkında elbet herkesin farklı görüşü olabilir.

Ama hocam takımında Sosa varsa Sosa oynar.

Bu kesinlikle ortak sestir.

Ha Sosa oynamıyorsa, ruhsuz oynuyorsa, kendini sahaya vermiyorsa, bu da sizin sorununuz.

Futbolcuyu maça hazırlamak teknik direktörün kalitesini gösterir.

Futbolcu sahada performansını sergileyemiyorsa, bunun da sorumlusu futbolcuyu günlerce maça hazırlayan teknik adamdır. Maaşını ödeyen veya ödeyemeyen yönetimdir.

Yok öyle futbolcu oynamıyorsa, hoca ne yapsın… Yönetim ne yapsın… diyerek işin için sıyrılmak.

Trabzonspor’da teknik direktörlük görevi yürütülüyorsan, Castillo’yu da kazanmak zorundasın. Sosa’yı da kazanmak zorundasın.

Son olarak;

Trabzonspor’u bu kadar korkak oynatmaya hakkın yok hocam.

Maçlar kazanılır kaybedilir… Ama Trabzonspor, Trabzonspor gibi oynamalıdır.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
süleymab
süleymab - 1 yıl Önce

bir yazı bu kadar düşüncelerimle örtüşür

Güven
Güven - 1 yıl Önce

Küçük takım hocası. Takım bir tane organize atak yok ne çalıştırıyor merak ettim .. olayın yanında kuçka oynarsa yusuf yazıcı defans yapmaktan oyununu oynayamıyor. Yusufu bu hoca bitirir...

TUNCAY ŞİŞMAN
TUNCAY ŞİŞMAN - 1 yıl Önce

KARDEŞ KUSURA BAKMA AMA YAZINI BEGENMEDİM SEBEBİ YAZDIGIN YAZIDAKİ İSTEMEZUKLERİN YERLERİNİDE DOLDUR BEN SANA YAZIM İSTERSEN BU TAKIMDA SOSA VARSA SOSA OYNAR EVET YAZMIŞSIN AMA YUSUF YAZICI OYNAMAZ YAZMAMIŞSIN BAŞKA MEVKİLERDE DENE OLURSA OLUR OLMAZSA DEFOLUR TAKIM İLERİ ÇIKAMIYOR İLK YARI İKİ PAS YAPAMIYOR SEN BUNUN SEBEBİNİ YAZDINMI YOOOK BOŞA YAZI YAZMAYIN HİÇ BİRŞEY VERMİYORSUNUZ EVET BİZİM TRABZONLULAR FUTBOLDAN ANLAMIYOR LİGİN EN KÖTÜ KALECİSİ EN KÖTÜ STOPRELERİ VE EN KÖTÜ ÖNLİBEROSU BİZDE OKAY VE YUSUF YAZICI OYNADIGI SÜRECE İLK BEŞE GİREMEYİZ KAMİL AHMET VE ABDULKADİR MAŞALLAH SİZE KÖTÜ TAKIMDA BİLE SIRITMIYORLAR

Ts28
Ts28 - 1 yıl Önce

Boş yapma clikbait ali çil

Güven
Güven - 1 yıl Önce

Hiç birinizin anlamadığı şey sosa ilk yarı oynasa idi fener bize fark atardı ..çünkü ilk yarı sosanın yerinde oynayan yusuf pres yapmaktan oynayamadı. Ikıncı yarı ortasahalar direk geçildi sosanın defans yapmasına gerek kalmadı ... kuçka bence boş

Cesur
Cesur - 1 yıl Önce

Rıza hoca iyi niyetli olabilir ( Ersun Yanal ) kötü niyetliydi. Fakat büyük takım hocası değil. Belli bir standardı var ve üstüne çıkmaz çıkamaz. Dünkü maçı, Karabük ve Konya maçları onun yüzü den 1 puanlık a

melih topaloğlu
melih topaloğlu - 1 yıl Önce

Aynen katılıyorum yenilir yener ama Trabzonspor gibi oynamalidir sayın rıza hocam

Refo
Refo - 1 yıl Önce

Ali çil sen bu yazıyı bu kadar kötü yazarken bunun sorumlusu seni bu yazı için motive edemeyen bu site yoneticileridir,ya Allah aşkına adam dünyalar kadar para alacak ama oynamayinca suçlu hoca ve yönetim de olacak,bu yazıyı hacı için neden yazmadın, inanın sizin gibi çok bilmiş taraftar ve köşe yazarları sussaniz bu takım daha iyi olacak, sayın çil nasıl Hoca gelipte senin yazına karışmıyor da sende hocanın işine karışma.