SAĞLAM MUHALEFET ŞAMPİYONLUĞA GÖTÜRÜR

Son 1,5 yıldır Trabzonspor’un muhalefeti yok, her yapılana bir alkış tufanı kopuyor. Eski yönetimler kötü ilan edilerek yeni olan kahramanlaştırılıyor. Divan kurulunda tüm başkanların portreleri yapılırken Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta’nın portreleri karakalem çalışması olarak yapılmadı. Bu içten fesat  durum ise bir de basında kulübü batıran başkanlar gibi yansıtıldı. Ufak konu ama başarılı ilan edilen bir yönetimin böylesi ucuz işlerle uğraşması abesle iştigaldir.

Ekonomik tabloları hareketlendiren Hacıosmanoğlu yönetimi bu kulübe bir stad yapıp teslim edip bıraktı. Devlet yaptı dediğinizi duyar gibiyim. O zaman mevcut yönetim benzeri bir yatırımın temelini atsın da görelim. Atamazlar! Hatta Kartal’daki arsamıza onaylanmış Avm, Konut projesini temellendirsinler mesela, adreste gösterdim. Buyrun;

Muharrem Usta yönetimini deli divane eleştiren kişilerden  biriydim, ekonomik olarak belki kulübü zora soktu ama Yusuf Yazıcı ve Abdulkadir Ömür gibi isimlere uzun soluklu forma şansı gibi yine bu yönetim verdi.

Köşe yazısı yazmaya ilk başladığım yıllarda uzman eğitimcilere tanıştım, tüm söylediklerinden şu önemli alıntıyı cımbızladım; “ Bir paragraf negatif yazdıysan aynı kişi için bir paragraf pozitif yaz ki tüm kitlelerce okunursun dediler. Yani, eski yönetimlerin dile getirilecek, dillendirmeye değer iyi taraflarından da bahsetmeliler mazi bütünlüğü  ve tüm kitlelerde gönül bulmak için.

Şimdi Ahmet Ağaoğlu yönetimi kendinden önce ki yönetimleri tamamen kötü ilan ederken, bir de kendini mükemmel görme çabası içindeler; taraftarın da kayıtsız desteği onları bu manada sarhoş etti. Akıllar başa diyelim mazisini kötüleyen hiçbir yapı ayakta kalamaz. Ki rahat çalışma imkanı olsun diye mevcut yönetimin eski yönetimleri karalaması veya neredeyse yok sayması bunun vicdanlarda da yer bulması başarılı değil gaflettir.

Mevcut yönetimi gaflet uykusundan uyandıralım Trabzonspor tarihinin en büyük vicdansızlığını bu yönetim yaptı 2 yıl aidatını yatırmayan 9500 üyeyi üyelikten çıkardılar. Kota aşımı bahanesiyle 4 yıllık 2500 üyeyi de üyelikten çıkardılar. Şuan toplamda 12000 üyeyi anayasaya ve dernekler kanununa aykırı olarak üyelikten çıkardılar. Kusura bakmasın sayın Ahmet Ağaoğlu başkan adayı iken kendine oy veremedi; çünkü 10 yıl aidat yatırmamıştı. Vicdanen de üyelikle uğraşma hakkı yoktur, yasal olarak bu üyelerin geri dönüş kapısı açıktır.

Ağaoğlu yönetimi başarılıdır ama 4. olmak Trabzonspor için başarı mıdır? Gençler dedik etraf hep gençlikle doldu. Onca yeni deneyim iyi bir bütünlük sağlar umarım. Bize forma ve kombine almak düşer.

Anadolu neferi Trabzonspor Şampiyon olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Remziye Aksacli
Remziye Aksacli - 9 ay Önce

Sayin Akosman IHO Kupayi alacakti, nerede kupa?
O kadar laf etti, nerede kupa?
Siyasilerin elinde diyeceksiniz, eh yani sayin Cumhurbaskanimizin kankisi, hani kupa?


Saygilar efendim..

Hakan Demir
Hakan Demir - 13 ay Önce

Trabzon ve Trabzonspor ne çektiyse senin gibi basit ve tarafli gazeteci yazarlardan çekti ne Ibrahim nede usta ikiside Trabzonspora ihanet etti bu para
1 milyar bu parayla 3 sdat yapilìrdi
Futbolu bilmeyen iki başkan acaba para kendilerinin olsa böyle ahmakca harcarmiydi birak bu işleri paçavra gazeteci sende

gölcük lü
gölcük lü - 12 ay Önce

mevcut yönetim çok doğru işler yapıyor kesinlikle desteklenmeli ekonomik sıkıntılar nerdeyse aşıldı. bütçe denk sportif başarı var. en önemlisi camia tek yürek

Zekeriya
Zekeriya - 13 ay Önce

Cok zamansiz ve fuzuli bir elestiri. Bir noktaya kesinlikle katiliyorum kimse gecmis yönerimleri de karalamasin. Ne olursa olsun suanki yönetim genclerle beraber 4. olmusturki eger galatasaray maclari ve basakasehir fener maclarinda o kasitli puan calmalar olmasaydi acik ara sampiyonduk. Yoksa bunlari görmediniz mi?

Refo
Refo - 13 ay Önce

Acaba merak ediyorum neyin kafasını yaşıyorsun Usta yönetimi Yusuf abdulkadiri çıkarmış onlar arayıp bulduydu demi tarihinin en büyük fesih paralarını ödedi bu Usta yönetimi, Hacıosmanoğlu stad yapmış cebinden verdiydi ya parasını gerçekten sen bu yazarlık işini bırak derim sana

Hamza Sipahigil
Hamza Sipahigil - 13 ay Önce

Bir makalede düzen olur. Katıldığım noktalar olmasına rağmen dağınık ve çelişkili buldum...

Ekrem Aydın
Ekrem Aydın - 13 ay Önce

Zamanında Beyazshov’da “PİSİŞİK” diye bi karakter vardı. Yazıyı okuyunca aklıma geldi. Özellikle “... Genç dedik ortalık hep gençlikle doldu...” cümlesi. Pisişiğin “Ben döner istiyorum ama döner benim etrafımda dönsün istiyorum...” cümlesi gibi olmuş!

Hasan Ali
Hasan Ali - 12 ay Önce

Senin de belirttiğin gibi, Ağaoğlu yönetimi için de bir iki güzel şey yazsaydın samimi bulurdum... Art niyetlisin.