Balla yapılan en etkili yüz maskeleri

Evde kendi maskenizi kendiniz yapabilirsiniz. Cilt bakımında en etkili yüz maskelerinde bal kullanılır. İşte balla hazırlanan cilt maskeleri...

SAĞLIK 24.05.2022, 15:14
Balla yapılan en etkili yüz maskeleri

Evde kendi maskenizi kendiniz yapabilirsiniz. Cilt bakımında en etkili yüz maskelerinde bal kullanılır. İşte balla hazırlanan cilt maskeleri...

Güzellik mağazasından veya büyük mağazadan o pahalı yüz maskelerini almayı unutun. Bu makale ile kendi doğal ev yapımı Ballı Yüz Maskelerinizi yapın. Cilt tipiniz için yapabileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz 8 farklı maskemiz var.

Kendin Yap yüz maskelerini yapmak için bal, avokado ve diğer malzemeleri hazır edin. İşte başlıyoruz!

Doğal cilt bakımında özel bir yeri olan balı farklı malzemelerle karıştırarak harika maskeler hazırlayabilirsiniz.

Yüzünüze 1-2 çay kaşığı bal sürüp birkaç dakika bekletin. Ardından ılık bir bezle balı silin. Özellikle sivilcelere uygulandığında çok etkili.

Ham (pastörize edilmemiş) bal, kırışıklıklar ve yaşlanan ciltle savaşmaya yardımcı olan antioksidanlarla doludur. Güzelliğiyle nam salan Kleopatra balın büyük bir hayranıydı ve balı, güzellik rutini için düzenli olarak kullanırdı.

Bal aynı zamanda sivilceleri önlemeye ve bunlarla savaşmaya yardımcı olan, arındırıcı (gözenekleri nazikçe açar) ve nemlendirici (cilde nemi çeker ve ciltte yumuşak bir his bırakır) doğal bir antibakteriyeldir.

Uçucu Yağlar ile 8 Kendin Yap Ballı Yüz Maskesi Tarifi

1. Bal ve Lavanta Dengesi

Bir çorba kaşığı çiğ bal veya Manuka balını (cilt için birçok antioksidan içerir) 2-3 damla Lavanta yağı ile karıştırın. Yüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Silmek için sıcak bir bez kullanın.

2. Bal ve Limon Yüz Maskesi

Bir çorba kaşığı çiğ bal veya Manuka balını 1-2 damla Limon esansiyel yağı ile karıştırın. Yüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Silmek için sıcak bir bez kullanın. Limon yağı güneşe karşı duyarlı olduğundan, maskeyi kullandıktan sonraki 24 saat içinde doğrudan güneşe maruz kalmamaya dikkat edin.

3. Nemlendirici Bal ve Yoğurt Yüz Maskesi

Bir yemek kaşığı çiğ bal veya Manuka balı, 2 yemek kaşığı sade yoğurdu karıştırın. Yüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Silmek için sıcak bir bez kullanın.

4. Arındırıcı Bal ve Paçuli Yüz Maskesi

Bir çorba kaşığı çiğ bal veya Manuka balını 2-3 damla Paçuli esansiyel yağı ile karıştırın. Yüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Silmek için sıcak bir bez kullanın.

5. Nemlendirici Bal ve Avokado Yüz Maskesi

Bir çorba kaşığı çiğ bal veya Manuka balı ve 1/2 olgun avokadoyu karıştırın. Yüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Silmek için sıcak bir bez kullanın.

6. Besleyici Bal ve Yulaf Ezmesi Yüz Maskesi

Bir yemek kaşığı çiğ balı veya Manuka balını, 2 yemek kaşığı pişmiş yulaf ezmesini karıştırın. Yüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Silmek için sıcak bir bez kullanın.

7. Bal ve Yulaf Ezmesi Eksfoliye Edici Yüz Maskesi

Bir yemek kaşığı çiğ balı veya Manuka balını, 1 yemek kaşığı pişmemiş yulaf ezmesini karıştırın (daha ince, daha yumuşak bir pul pul dökülme için bütün yulaf kullanmak yerine bir blenderde toz haline getirmeyi tercih ederim). Yüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Silmek için sıcak bir bez kullanın.

8. Düz Bal Yüz Maskesi

Süper, basit bir yüz maskesi ister misiniz? Yüzünüze 1-2 yemek kaşığı çiğ bal veya Manuka balı sürün ve 15-20 dakika bekletin. Silmek için sıcak bir bez kullanın. İnanılmaz derecede nemlendiricidir ve tüm cilt tiplerini dengeler. Bu tariflerdeki Manuka balı organik bal veya kestane balı ile değiştirilebilir.

Yorumlar (0)