Bıçaksız Burun Estetiği Olur mu?

Bıçaksız bir şekilde burun estetik ameliyatı olmak mümkün mü? Acısız bir şekilde burun estetiği yeni dönem de mümkün.

Bıçaksız Burun Estetiği Olur mu?

İnsanlar kendi ellerinde olmayan bir vücutla dünyaya gelmişlerdir, hiç birimiz görüntümüzde bir noktaya karar vermedik.  Bu nedenle insanların kendinde beğenmediği yerler olabilir, bu artık gayet normal karşılanan bir süreçtir. Ülkemiz burun konusunda pek te şanslı değildir. Biliyorsunuz milletlerin genleri vardır ülkemiz genlerinde burunlar büyük ve kemerli yapısı ile dikkat çekerler. Dünyanın burun rekortmeni kişisi de bizim ülkemiz de yer alan kandaşımız. Bu kadar burun esprisi yapılan başka bir ülkede yine sanırız yoktur. Ülkemiz de bir burun problemi aldı başını gidiyor. Yeni nesil teknolojiler çok hızlı bir gelişim sürdürüyor. Bu gelişim içinde eski tip ameliyat yöntemleri de tarih oluyor.

Burun estetiği nedir?

Burun estetiği insanların burun bölgesinde eğrilik uzunluk, kemer gibi görünümü bozan ve ya sağlık sorunlarını ortaya çıkaran durumlarda yapılan düzeltme işlemidir. Bu konuda Türkiye çok gelişmiş ülkeler içinde yer alır, ülkemize yabancı ülkelerden gelip estetik olmak isteyen kişiler görülüyor. Böyle işlemler için bizlerin yut dışına gitme dönemi kapandı.

Bıçaksız burun estetiği nedir?

Öncelikle şu konuya açıklık getirelim, bıçaksız burun estetiği yapılıyor ama ameliyat noktasında görülen başarıları sağlamış değil. Her işlem bıçaksız burun estetiğinde yapılamıyor, yine büyük sorunlar için anestezi yaptırıp ameliyat olmak zorundasınız. Bıçaksız burun estetiği konusunda burunda olan hafif kemer ve kaldırma işlemleri dolgu şeklinde yapılıyor. Sizlerin vücudunda bıçak kullanılmadan bu işlemler yapılabiliyor. Burun bölgesine enjekte edilen bir sıvı ile dolgu şeklinde yapılan bu estetik son dönemde trend halini almaya başladı.

Herkes burun estetiği olabilir mi?

Burun estetiği noktasında sorulan soruların başında bu soru geliyor. Ben burun estetiği olabilir miyim? Evet, her isteyen burun estetiği olabilir ama bu konuda şartlar vardır. Sizler bu şartlar içinde yer alıyorsanız burun estetiği noktasında işlem yaptırabilirsiniz. Bu şartlar nelerdir?

  1. 18 yaşını doldurmak

 Bu kanun sadece ülkemiz de geçerli bir kanun değildir, ulusal bir kanunla kadınlar için estetik olma yaşı 17 olarak belirlenmiş erkekler için 18 yaş sınırı konulmuştur. Burun estetiği konusunda üst yaş sınırı yoktur, yani 70 yaşında bir kişi de isteğe bağlı olarak burun estetiği olabilir.

  1. Sağlıklı olmak

Burun estetiği bıçaksız da olsa bıçakla da olsa genel olarak bir operasyon olarak adlandırılır. Bu operasyona katılmak için bazı sağlık sorunlarından arınmış olmanız gereklidir. Şeker, yüksek tansiyon gibi sonucu kötü bitebilecek sağlık sorunlarında burun estetiği tehlikeli olabiliyor. Bu neden le her kişi gidip burun estetik ameliyatı olmaz.

Devlet hastaneleri estetik ameliyatı yapar mı?

Yine ülkemiz de bilinmeyen konulardan birine parmak basmak istiyoruz. Burun estetiği ve ya başka estetik ameliyatlarını devlet hastahaneleri yapar mı? Estetik ameliyatları ucuz olan operasyonlar değildir, her bütçeye uygun olmadığı için insanlar bu işi devlet hastahanelerin de yaptırmayı düşünüyor. Devlet hastahaneleri sağlık sorunu olmadan bu işi yapmaz. Yani sizler burun estetiği olmak için devlet hastahanesine gitseniz sizlere neden olmak istediğinizi sorar. Herhangi bir nefes alma zorluğu gibi durumlarda devlet hastahaneleri de burun estetiği yapar ama sadece siz dış görüntüyü beğenmediğiniz için böyle bir operasyon yaptırma şansına sahip değilsiniz.

Estetik ameliyatını hangi doktor yapar?

Ülkemiz de çok büyük estetik operasyonları yapılmaktadır, içinizde hatırlayanlar olacaktır. Avrupa’da estetik konusunda ilerleme kaydedilmeye çalışılırken ülkemiz de yüz nakli gerçekleştirilmiş ve bu operasyon başarılı olmuştu. Bunu yapan doktorlarımız ise plastik cerrahi bölümü olarak adlandırılır. Türkiye plastik cerrah konusunda özel isimlere sahip bir ülke konumunda yer alıyor.

Bıçaklı estetik nasıl olur?

Burun estetiği konusunda sizlerin aklında kör nokta olmaması için geniş çerçeveli bir yazı yazdık. Bıçaksız ameliyat ile birlikte şimdilerde bıçakla yapılan yöntemlerin de çok gelişmiş olduğunu sizlere belirtelim. Bıçakla burun estetiği noktasında yapılabilecek işlem sahası çok geniştir, hep bıçaksız bir şekilde yapılan operasyonlar bu işlemde yapılırken hem de bıçaksız operasyonlarda yapılmayan işlem de yapılır. Tıp eski teknoloji ile devam etmiyor bu yüzden burun estetiği yeni dönem de daha az acı ile daha çabuk iyileşme sürelerine sahip bir hal aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER