Bunları Yapmak Ayak ve El Üşümesine İyi Geliyor

Kışın çekilen en büyük problemlerin başında el ve ayak üşümesi geliyor. Bu dertten muzdarip olan binlerce insan bir çare ararken, bazıları ise uyguladığı yöntemlerle bu dertten tamamen kurtuluyor.

Bunları Yapmak Ayak ve El Üşümesine İyi Geliyor
banner818

Siz de el ve ayak üşümesi problemi çekiyorsanız bunun soğuk havalar kadar B12 eksikliğinden de olabileceğini unutmayın. Üşümenin bir sebebi de hareketsizlik olabilir. Kış aylarında bir köşeye kapanarak telefonla vakit geçirmektense evinde içinde olsanız dahi sık sık hareket etmeye çalışın.

El ve ayak üşümesinin genel vücudun üşümesiyle de doğru orantılı olduğu için yeterine kalın giysiler giyin. Aşırı kalın giymekte sizi terleterek tekrar üşümenize sebep olacaktır. Bu yüzden giysilerin kalınlığını kendiniz belirleyin.

Kış aylarında üşümeyi engelleyecek bir başka yöntem ise bazı vitamin takviyeleri almaktır. Böylece bağışıklık sisteminizin daha güçlü olmasını sağlayabilir ve üşümeye karşı da direnç oluşturabilirsiniz. Tüm bu yöntemlerin dışında düzgün beslenme, ayak ve ellere masaj yapma ve egzersiz yapma gibi faaliyetler de yaparak üşümeye mani olabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER