Elmanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Elmanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Elmanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Elmanın cilde faydaları saymakla bitmez. Elmanın farklı renkleri mevcuttur. Bunlar sarı, yeşil ve kırmızıdır. Elma kış meyvesidir ve c vitamini içerir. Elmanın her rengine göre insan vücuduna farklı yararları vardır. C vitamini yönünden zengin olan yeşil renkli elmadır. Cilt sağlığı üzerine etkisi olan kırmızı renkli olandır. Bu renkteki elma cilde parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırır. Aynı zamanda cildin genç ve canlı kalmasını da sağlar. Elmanın bir parçasını kesip cilde su miktarı bitene kadar sürüldüğünde cildi nemlendirmiş olur. Bunun yanında düzenli bir şekilde tüketildiğinde ciltteki kırışıklıklara engel olur.

Elma Nedir?

Elma, gülgiller familyasından olan ağaçların meyvesi olarak bilinir. Elma sert ve parlak kabuğa sahiptir. Elmanın çok fazla çeşidi vardır. Bunlar arasında yeşil, kırmızı ve sarı renkte olanları en çok bilinenleridir. C vitamini ve lif bakımından zengin olan bu meyve sağlık açısından vazgeçilmez hale gelmiştir.

Elmanın Faydaları nelerdir?

Elma en çok tüketilen meyvedir. İçerisinde B1, B2, A, C ve E vitaminleri bol miktarda bulunmaktadır. Sağlık açısından vazgeçilmezdir. Antioksidanlar ve flavanoidler bakımından zengin bir meyvedir. Bu özellik kalp hastalığı, kanser ve hipertansiyon riskini önemli derecede azaltır.   

-Elma vücuttaki kanı temizler.

-Toksinlerin atılmasında etkilidir.

-Cilde iyi gelir.

-Diyet için faydalıdır.

-Damar sertliğine iyi gelir.

-Romatizmalı hastalıklara iyi gelir.

-Vücuda direnç verir.

-Baş ağrısı için faydalıdır.

-Yüksek tansiyona iyi gelir.

-Kansere karşı etkilidir. Peki, faydaları saymakla bitmeyen bu meyvenin cilde faydaları nelerdir?

 Elmanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Elmanın cilde faydaları nelerdir sorusunun cevabına gelirsek güçlü antioksidanlar sayesinde ciltteki lekeleri ve kırışıklıkları engeller ve erken yaşlanmaya karşı etkili bir meyvedir. Bunun yanında cilt nemli kalır ve kurumasını önlemiş olur. Cilt kanserinden korumaya da yardımcı olur. Cildin yaşlanmasından ve ciltte oluşacak kusurlardan korur. Ciltteki sivilceleri ve siyah noktalardan korur. Güneş ışınlarındaki zararlardan cildi korumuş olur. Elma sayesinde cilt sıkılaşır. Elma saç diplerini güçlendiren ve saça parlaklık kazandıran bir meyvedir. Ciltte oluşacak iltihaplara karşı güçlü bir koruma sağlar. Aynı zamanda deri ve gözenekleri temizler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER